مشاهده و خرید کتاب آقا محسن روایت هایی از زندگی شهید محسن حججی

آقا محسن

نویسنده: محمدعلی جابری

(روایت هایی از زندگی شهید حججی)

در این کتاب با داستان آقا محسن که همان شهید محسن حججی می باشد، آشنا می شوید. محسن حججی، زاده شهر نجف آباد، در تیرماه سال 1370 شمسی به دنیا آمد و سعادت این را داشت تا در تاریخ 18 مردادماه سال 1396 شربت شیرین شهادت را در حین انجام وظیفه به عنوان یکی از مبازران مدافع حرم، بنوشد.
محسن که در محل تولد خود و در کنار پدر و مادرش بزرگ شده بود و دین و اخلاق را از آنان آموخته بود، از کودکی به انجام فرائز دینی علاقه مند شد و پیش از آنکه به سن تکلیف برسد، انجام اعمال واجب خود از جمله نماز و روزه را آغاز نمود.

در همان دوران کودکی وقتی پدر و مادر سحر ماه رمضان بیدارش نمی کردند، بدون سحری روزه می گرفت. قرآن را هم خیلی زود یادگرفت و معمولا در مدرسه سر صف قرآن می خواند. اما فرشتگان در 16 مرداد سال 1396 به سراغش آمدند و او را با خود به پیش خداوند برد.

30٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

برشی از کتاب آقا محسن:

دنبال خانه ی اجاره ای می گشت. با دوستش خانه های زیادی را دیدند، اما هر خانه ای را به بهانه ای قبول نمی کرد. هرچه دوستش توضیح می داد که این خانه مشکلی ندارد و دلیل تو منطقی نیست، باز هم نمی پذیرفت.
بعد از چند ساعت از این خانه به آن خانه رفتن، دوستش عصبانی شد و گفت: «بیچاره مان کردی پسر! مگر چند روز دیگر عروسی ات نیست، پس چرا اینقدر بهانه میگیری؟ چرا خانه های به این خوبی را اجاره نمیکنی؟»
موقع برگشت محسن به دوستش گفت: «بچه ی حاج احمد، این خانه ها که رفتیم، ساکنان آنها نماز نمی خواندند. من هیچ وقت در خانه ای که اهلش نماز نمی خوانند زندگی نمی کنم.» دوستش گفت: «شما از کجا می دانی که در آن خانه ها نماز نمی خوانند؟ چرا اینقدر بدبین هستی؟»
محسن گفت: «بدبین نیستم. از همه ی صاحب خانه ها پرسیدم که در آن خانه نماز می خواندند یا نه؟ حالا فهمیدی چرا هیچ کدام از خانه ها را قبول نکردم؟!»
خانه ای که رنگ و روی آفتاب را ندیده باشد، نمناک می شود. کم کم بو می گیرد و دیگر برای سکونت مناسب نیست. خانه ای هم که ساکنان آن نماز نخوانند و ارتباطشان با خدا قطع باشد، محل رفت و آمد شیطان ها می شود. هر جا هم شیطان ها وارد شوند، دیگر فرشته ها به آنجا رفت و آمد نمی کنند.
محمدعلی جابری

ویژگی‌ها

موضوع
مدافع حرم
نویسنده
محمدعلی جابری
شابک
978-622-6745-97-0
نوع جلد
نرم (شومیز)
تعداد صفحات
48
سال انتشار
1401
نوبت چاپ جاری
بیستم
وزن
58
شناسه ملی
8656803
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1401/10/28
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول