دشمن شدید(دفتر اول)

جریان شناسی انحراف در تاریخ توسط یهود؛

این کتاب با رویکرد تاریخی و بصیرت‌ افزایی و رصد جریان حق و باطل و دشمن‌ شناسی تدوین شده‌ است. با شناسایی و شناساندن این جریان، ریشه جریانات جاری در سطح بین‌الملل، منطقه و کشور روشن خواهد شد. اصل و اساس این پژوهش، برگرفته از تحقیقات و دروس تاریخ استاد کحقق حوزه علمیه قم حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب است که به همت محققان ارجمند به شکل کنونی آماده شده است.

45٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده متن :

یهودیان از مدینه تا دیوار قدس را مانع گذاری کرده بودند، زیرا اگر پیامبر قدس را می‌گرفت، سازمان یهود از رسیدن به آرزوی بزرگ خود که حاکمیت جهانی بود، ناامید می‌شد و آتش این فتنه بزرگ که جهان را در خود می‌سوزاند، خاموش می‌گشت. قدس مرکز اصلی آنها بود و در کتاب مقدس آنها اهمیت ویژه‌ای داشت. یهود برای جهانی شدن باید سه مرحله را پشت سر می‌گذاشت: فتح قدس، فتح نیل تا فرات و نهایتاً فتح بقیه جهان.

عده‌ای را باید بت و مشغولیت‌های کاذب و عده‌ای دیگر را با شراب، شهوت و پول ساکت می کرد.
از این رو، مدتی که از حکومت "یوشع (ع)" گذشت و حاکمیت به مذاق بنی‌اسرائیل خوش آمد، انحراف‌ها آغاز و فاصله حاکمان از پیامبران بیشتر شد. تفکر حاکمیت بنی‌اسرائیل بر جهان در بین آنان لانه کرد و تفکر یهودی یا به تعبیر دیگر صهیونیستی را پدید آورد. تلاش انبیاء این بود که اینان را از این تفکر انحرافی، خارج سازند و به نیروی‌های مؤمن و مخلص تبدیل کنند.


گرچه برخی تعریف اصطلاحی تاریخ را علم به حوادث گذشته بشری دانسته‌اند، اما واقعیت این است که این نگاه به تاریخ، نمی‌تواند در حال و آینده جوامع، مفید و مؤثر باشد.
در حقیقت، تاریخ، علم به وقایع درس‌آموز و عبرت‌انگیز داشته و قوانین و سنن الهی حاکم بر آن وقایع است تا از آن وقایع و عوامل، درس عبرت گرفته‌ شود و وضعیت موجود و آینده در جهت مطلوب تغییر یابد.
این نوع نگاه به تاریخ، بصیرت‌افزا و راه‌گشای افراد و جوامع بشری است؛ به طوری که هیچ‌گاه، کهنه نمی‌شود و در گذشته باقی نمی‌ماند. در این رویکرد، گذشته چراغ راه آینده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ها

موضوع
جریان شناسی
نویسنده
حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب
شابک
978-600-96048-2-1
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
328
سال انتشار
1394
نوبت چاپ جاری
چهارم
وزن
385
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: