تعداد

از انس با قرآن تا تمدن نوین اسلامی

کتاب حاضر به زعم مولف، براساس نگاه جامع و مبتنی بر فقه جعفری رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در مقوله نظام صحیح حرکت منطقی و ذیل چشم‌انداز تحقق تمدن نوین اسلامی؛ به تبیین یکی از مسیر‌های اصلی نیل به چشم‌انداز می‌پردازد.

9٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

برشی از کتاب:

گاهی انسان حقیقت را می‌فهمد، اما دل خود را تسلیم این حقیقت نمی‌کند و در مقابل آن می‌ایستد. لذا می‌بینید در مقابل علم، جهل و شک است؛ اما در مقابل ایمان، جهل نمی‌اورند؛ در مقابل ایمان، کفر می‌آورند؛ یعنی پوشاندن. انسان گاهی حقیقتی را قبول دارد، اما آن را می‌پوشاند و پنهان می‌کند. نقطه مقابل پوشاندن، ایمان است؛ یعنی دل سپردن، گرویدن، سرسپردن.

*برای یک کشور خیلی مهم است که او، نیازهای حقیقی و اساسی خودش را درست بشناسد و تصمیم بگیرد که این نیازها را برطرف کند؛ ثانيا، ابزار برطرف کردن این نیازها را که در درجه‌ی اول، فکر و نیروی انسانی است، در اختیار داشته باشد؛ این برای يك كشور خیلی مهم و تاریخ‌ساز است؛ این تمدن‌ساز است. فرق کشورهایی که می‌توانند سرنوشت خود و بلکه بخشی از دنیا را به دست بگیرند، با آن کشورهایی که مثل پَر کاهی در امواج سیاست‌های جهانی به این طرف و آن طرف می‌روند، در همین است. کلید اصلی هم علم و بر اثر علم، فناوری است؛ بایستی آن کشور و ملتی که تصمیم دارد سرنوشت خودش را خودش بسازد و خودش، خودش را به خوشبختی برساند، این کلید را پیدا کند.

ویژگی‌ها

موضوع
بیانات
نویسنده
حسین ابراهیمی کوشالی
شابک
978-600-7702-29-1
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
221
سال انتشار
1394
نوبت چاپ جاری
1
وزن
285
تاریخ ثبت اطلاعات
1399/2/6
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: