ولایت فقیه 5 (تطبیق ویژگی های روایی ولی فقیه با آیت الله خامنه ای)

نویسنده: محمود زارعی

مبانی، پیشینه و ادله‌ی اثبات مباحث به هم پیوسته‌ی «ولایت الهیه»، «حکومت اسلامی» و «ولایت فقیه» در اقوال فقهای شیعه با تکیه‌ی بیشتر بر اقوال مراجع عظام و علمای اعلام معاصر.

جلد پنجم از مجموعه «ولایت فقیه» در دو بخش به بررسی «شرایط ولی منصوب به شرایط (ولی فقیه) و بررسی تطبیقی ویژگی‌های روایی ولی فقیه با خصوصیات آیت الله العظمی خامنه‌ای در کلام بزرگان» می‌پردازد.

4٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

برشی از کتاب:

اسلام یک مجموعه منسجم است؛ به گونه‌ای که دیانت آن، عین سیاستش و سیاست آن، عین دیانتش است و فهم درست و کامل ره‌آورد وحی، زمانی صورت می‌گیرد که فقیه، به همه ابعاد آن آگاه باشد؛ ازاین رو، اسلام‌شناس واقعی کسی است که در همه اصول و فروع، در عبادات و عقود و احکام و ایقاعات و سیاست اسلامی مجتهد باشد؛ بنابراین، کسی که در تحلیل مسیر معارف دین، اجتهاد مطلق ندارد و به اصطلاح، «مجتهد مطلق» نیست، اینکه «مجتهد متجزّی» است، صلاحیت ولایت بر جامعه اسلامی و اداره آن را ندارد؛ همچنین فقیهی که ابعاد سیاسی اسلام را خوب نفهمیده است، توان چنین مسئولیت عظیمی را نمی‌تواند داشته باشد.

*رهبر عظیم‌الشأنتان را دوست بدارید: عالمی، عادلی، رهبری، انسان ربانی، پاک، منزه که دنیا شکارش نکرده، من جایی [سراغ] ندارم... خدایا به حقّ پیغمبر و آل پیغمبر، سایه‌ی این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی، حضرت آیت الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار و الهی آمین، الهی آمین، به عدد کلماتت آمین. (علامه حسن‌زاده آملی؛ به نقل از سایت تبیان)

ویژگی‌ها

موضوع
ولایت فقیه
نویسنده
محمود زارعی
شابک
978-600-8857-05-1
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
72
سال انتشار
1396
نوبت چاپ جاری
1
وزن
133
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/2/6
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: