سرگذشت داستانی شهید احمد کاظمی از کودکی تا شهادت
تعداد

نردبانی برای چیدن نارنج

نویسنده: علیرضا اشرفی نسب

در این اثر سرگذشت داستانی شهید احمد کاظمی از کودکی تا شهادت در 12 داستان کوتاه مستقل روایت شده است. در این مجموعه داستانی ، از درون‌مایه‌های نزدیک به فضای زندگی نسل‌های امروز برای جذابیت متن استفاده شده است.

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

مردمی کردن، معمولی کردن و عینی‌تر کردن شخصیت‌های دفاع مقدس سبب می‌شود که مخاطب بیشتری را جذب این مقوله کنیم؛ در حالی که اگر اشخاصی بسازیم که دیگران نتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، همین مسئله جدایی‌شان را در پی دارد. در بیان این گونه هیچ وقت برای تحول انسان‌ها جایی نمی‌ماند و دیگر جنگ دانشگاهی نبوده که انسان‌های بسیاری را متحول کرده است. قرار نیست اسطوره‌ها مخدوش شوند، اما نباید حقایق زندگی شهدا را هم نادیده گرفت.
کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج» نخستین اثر درباره سرلشکر شهید احمد کاظمی نیست. زندگی این سردار ارجمند لشکر اسلام، پیش از این نیز در کتاب‌هایی چون «مسافران ملکوت» مورد توجه واقع شده است، اما آنچه کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج» را از سایر آثار متمایز می‌کند، آن است که این کتاب از کودکی تا شهادت سردار شهید را برای گروه سنی نوجوان و جوان روایت می‌کند و در کنار کتاب‌های مجموعه «قصه فرماندهان» نشسته است.
«نردبانی برای چیدن نارنج»، 12 داستان کوتاه مستقل با محوریت شهید کاظمی را شامل می‌شود و جذاب‌ترین رخدادها در زندگی این شهید، سوژه‌های اصلی داستان‌ها شده‌اند. عنوان این کتاب از نام یکی از داستان‌های مجموعه انتخاب شده است و در مجموعه داستانی «نردبانی برای چیدن نارنج»، از درونمایه‌های نزدیک به فضای زندگی نسل‌های امروز برای جذابیت متن استفاده شده است.

علیرضا اشرفی نسب

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
کرامت یزدانی
شابک
978-600-175-006-9
نوع جلد
نرم
قطع
پالتویی
تعداد صفحات
103
سال انتشار
1389
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
130
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/5/1
ناشر
سوره مهر

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: