• ارزان شده
ناگفته های جوانان گمنام اطلاعات عملیات خوزستان
تعداد

بستر آرام هور

نویسنده: نصرت‌الله محمودزاده

روایتی برگرفته از واقعیت رزمندگان در جنگ ایران و عراق

ناگفته‌های جوانان گمنام اطلاعات‌عملیات خوزستان از مأموریت به شهرهای القرنه، العماره، بصره، بغداد، و حتی کربلا، تا زیارت بارگاه امام‌حسین(ع) در دوران اختناق حزب بعث در پوشش قرارگاه سری نصرت. همچنین حضور و شناخت طراح اصلی عملیات خیبر و عملیات بدر شهید علی هاشمی در قلب مردم هور است؛ تا جایی که پس از پایان جنگ، دریایی به وسعت بستر آرام هور، برای همیشه مزار روح بلند این شهید به حساب آمد. ازجمله آثار نویسنده می‌توان به عقیق، حماسۀ هویزه، شب‌های قدر کربلای5، سنگرساز بی‌سنگر، سفر سرخ، مسیح کردستان و... اشاره کرد.

19٬800 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 22٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیدۀ متن

رکن‌الدین سر صاحب را از سینۀ خود جدا کرد و گفت: «مرد که گریه نمی‌کند.»

«اگر گریه نکنیم چه کنیم؟ بعد از شهادت پدرم آواره شدیم. شب تو هور می‌خوابیم و روز دنبال یک لقمه نانیم. اوضاع آشفتۀ‌ زندگی ما را که خودت می‌دانی.» بغض گلویش را گرفته بود و نمی‌دانست چگونه خود را خلاص کند. ترجیح داد سالم را نزد سالمی ببرد که صد متری از آن‌ها فاصله داشت. نگاهی به پشت‌سر خود انداخت و گفت: «برایت میهمان آوردم؛ یک ایرانی.»صاحب متعجب و شگفت‌زده گفت: «ایرانی؟ اینجا؟ مگر از جانش سیر شده؟» اتومبیل‌ها به اتوبوسی که سالمی و سیدنور نشسته بودند نزدیک شد. اتومبیل روباز سیاه‌رنگ از دور خودنمایی می‌کرد.

مردی با جثۀ‌ تقریباً چاق، که سنش به پنجاه می‌رسید، در صندلی عقب نشسته بود. قد نسبتاً کوتاهی داشت و نیمی از موی سرش ریخته بود. لبخند ساختگی لحظه‌ای از چهره‌اش محو نمی‌شد و در عین حال دزدکی اطراف را زیرنظر داشت. حالا سالمی به‌خوبی او را می‌دید.سیدنور آهسته گفت: «طا‌ها یاسین رمضان، معاون صدام.» سالمی همچنان‌که طا‌ها یاسین رمضان را نگاه می‌کرد، دست به دو نارنجک و اسلحۀ کمری‌اش کشید و با لمس آن‌ها فکری به سرش زد...»

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر / پایداری ومقاومت
نویسنده
نصرت الله محمود زاده
شابک
9786006360232
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
220
سال انتشار
1391
نوبت چاپ جاری
1
وزن
270
شناسه ملی
5134479
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1400/7/22
ناشر
شهید کاظمی

محصولات مرتبط

1 بازدیدها

عقیق

23٬400 ‎تومان قیمت قبلی ما 26٬000 ‎تومان -10%

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: