خاطراتی از گروگان گیری وزرای نفت اوپک تا اعدام انقلابی شاپور بختیار
تعداد
محصولات موجود به اندازه کافی نیستند

رازهای جعبه سیاه

آنچه در این کتاب خواهید خواند، خاطرات انیس نقاش است از فراز و فرودهای زندگی پر تب و تابش، از مبارزات در کنار گروه های ملی گرا و چپ گرا تا فعالیت های اسلام خواهانه، از نقش های امنیتی پررنگ در «انقلاب فلسطین» تا همکاری نزدیک با انقلابیون ایرانی، از تلاش برای تضمین استمرار انقلاب تا سال ها اسارت در زندان های فرانسه و بسیار گفتنی های دیگر. طبعاً، تحلیل های او که بعضاً در لابه لای خاطرات بیان شده هم به واسطه ی این که از زبان یک مبارز کارکشته (و حالا یک کارشناس سرد و گرم چشیده) بیان می شود، اهمیتی بسزا خواهد داشت.

رد پای انیس نقاش را از آمریکای لاتین (و همکاری با مبارز شهیر جهانی، کارلوس) تا مبارزات «ضد امپریالیستی» در قلب اروپا، و از فلسطین تا کانون های چپ گرای شرق آسیا می توان جست.

16٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده ای از کتاب :

دست قضا، بعضی افراد را زود بزرگ می کند، بعضی را زود سیاسی می کند و به بعضی هم کارهای بزرگی در سیاست می سپارد. انیس نقاش از کسانی است که هر سه را با هم داراست. آن چه در کشور او (لبنان) و در کنار کشورش (فلسطین اشغالی، اردن، مصر، سوریه و …) می گذشت، او را به مسیری وارد کرد که در آن، در عنفوان جوانی مسئولیت هایی را به عهده گرفت که شاید از مردان میان سال انتظار برود.

همین فضا، او را چنان زود وارد عالم سیاست نمود که حتی پیش از ورود به دبستان، در تظاهرات های سیاسی حضور داشت. و هر دوی این ها در کنار یکدیگر چنان دست به دست هم داد که انیس نقاش به یکی از مهم ترین نیروهای امنیتی جریان مقاومت بدل شده و اقداماتش نه تنها بر سرنوشت سیاسی کشور خودش بلکه حتی بر سپهر سیاسی منطقه (و بلکه تحولات جهانی) هم اثرگذار باشد.

ویژگی‌ها

موضوع
امنیتی
مترجم
وحید خضاب
شابک
978-600-8199-24-3
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
200
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
221
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/4/30
ناشر
نارگل

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: