یادنامه مکتب حاج قاسم مجموعه ای از گفتارها، گفتگوها و یادداشت های شخصیت های مهم داخلی و بین المللی

جهان مرد

یادنامه ای برای مردی که از فراسوی باور ما می آمد

مجموعه ای گفتارها، گفتگوها و یادداشت های شخصیت های مهم داخلی و بین المللی پیرامون زندگی و زمانه، ویژگی های شخصیتی و فرماندهی، تاثیرات داخلی و منطقه ای شهید سپهبد قاسم سلیمانی همراه با گفتگوهایی با  آیت الله رئیسی، سید حسن نصر الله، شیخ بدر الدین حسون، دکتر علی اکبر ولایتی، حجت الاسلام هاشم الحیدری، نوری المالکی، سردار عزیز جعفری، محمد محقق، منوچهر متکی، حسین امیر عبداللهیان، محمد شریعتمدار، حسین شیخ الاسلام، خالد قدومی، سردار فلاح زاده و...

20٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

هر جامعه ای اسطوره هایی دارد که با ارجاع به آن غرور پیدا میکند و هویتش را شکل میدهد، اسطوره هایی که بیشتر افسانه اند تا واقعیت! ولی ما در دورانی زیستیم که قهرمانانمان را در کنارمان حس کردیم؛ قدرتش را دیدیم، ما هیچ گاه در چشم او ترس ندیدیم. ترس برای او معنا نداشت اما در تصمیماتش همیشه عقلانیت محوریت داشت. خستگی ناپذیر بود، مصداق همان حدیث که " هیچ بدنی در مقابل آنچه روح اراده آن را میکند ناتوان نیست"

در تحلیل او هرکس از منظر خود بیانی دارد؛ یکی او را یک رزمنده بزرگ می‌نامد، یکی  استراتژیست برتر، یکی می گوید او یک دیپلمات حرفه ای بود، یکی او را عارف روشن ضمیر می‌خواند؛ حاج قاسم اما همه اینها بود واز همه اینها بالاتر بود؛ آنگونه که هیچ کدام از اینها نمی‌توانست حق بیان او را ادا کند.

حاج قاسم نه از آن جنس بود که سازشکارانه همه چیز را از دست دهد، نه آنگونه بود که به نام مقاومت در برابر حرکت جامعه بن بست ایجاد کند. او مقاومت را با تدبیر جلو می‌برد و با تدبیر نهضت‌های کوچک آزادی بخش را به یک جبهه بزرگ به نام مقاومت تبدیل می‌کرد؛ جبهه ای که حالا یک ارتش بین الملل اسلامی دارد.

 

بارها در سخنرانی هایش گفته بود "جانم فدای ایران" است و این را به چشم نشان داده بود؛ خودش را "سرباز" می دانست؛ "سرباز جمهور".

او در تکثر اجتماعی وحدت ایجاد کرده بود و هرکس به نوعی خود را در او می‌دید؛ چون او تجسم حقیقت بود.

نه کم و نه کاست و همین حقیقت بود که ایران را یکپارچه عزادار کرد، حزنی همراه با حماسه؛ همانگونه که او همیشه می‌خواست باشد. حماسه ای که دیگر محدود به جغرافیا نبود؛ همانطور که عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و افغانستان و پاکستان هم حس کردند فرزندشان را از دست داده اند.

او به اندازه جغرافیای مقاومت گسترده شده بود و هرکسی که انسانیت برایش مهم بود، حاج قاسم برایش اسطوره شده بود.

حاج قاسم بزرگ بود، بزرگ تر از آنکه بتوان در قالب یک نشریه آن را به  تصویر کشید؛ اما آب دریا را اگر نتوان کشید؛ هم به قدر تشنگی باید چشید... و این نشریه همان چشیدن است از آن دریای بی کران شجاعت، عقلانیت، عدالت، معرفت و انسانیت.

از ویژگی های این اثر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- ویژگی های شهید سلیمانی در کلام رهبری

- زندگینامه

- بیان خاطراتی از سال های نوجوانی و جوانی حاج قاسم

- نکاتی  ناشنیده  از سال های حضور و فرماندهی لشکر ثارالله در دفاع مقدس

- فرماندهی امنیت جنوب کشور در سال های پس از جنگ

- آغاز فرماندهی سپاه قدس و فعالیت های فرامرزی شهید سلیمانی

- حضور و همراهی مجاهدان افغانستانی

- روایت هایی از جنگ 33 روزه

- جزییاتی از جنگ با تکفیری ها و سقوط داعش  و مبارزه  در عراق و سوریه

- دیپلماسی و سیاست خارجه شهید سلیمانی

-ویژگی های شخصیتی این شهید بزرگواردر خاطرات یاران و نزدیکان ایشان


ویژگی‌ها

موضوع
بیداری اسلامی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: