آخرین نماز در حلب

نویسنده: مومن دانشگر

خاطرات شهید مدافع حرم عباس دانشگر به روایت پدر

عباس متولد اردیبهشت ماه سال 1372 از شهرستان سمنان است. حضور او در پایگاه و بسیج باعث شد که رفتار و گفتارش با اخلاق اسلامی آراسته شود. رابطه ای صمیمی و عاطفی با دوستانش پیدا می کرد. در سال 1390 کنکور سراسری شرکت کرد و با رتبه ی عالی در دانشگاه سمنان و در رشته مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) قبول شد؛ اما به خاطر دور اندیشی و البته علاقه ای که به سپاه پاسداران داشت، در آزمون دانشگاه امام حسین علیه السلام هم شرکت کرد و قبول شد. دوم اردیبهشت سال 1395 به جبهه مقاومت در سوریه پیوست و سرانجام در بیستم خرداد در روستای هویز حومه جنوبی شهر حلب سوریه با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید.

22٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول


گزیده متن

دو ماهی می‌شد که عباس به دانشگاه امام حسین (علیه السلام) رفته بود؛ با خودم گفتم: عباس تا زمانی که در سمنان بود نمازهایش را اول وقت می‌خواند. برای اینکه مطمئن بشم نمازش اول وقت می‌خونه. یک پیامک برای او فرستادم و نوشتم اذان و اقامه در نماز مستحب است! راستی می‌دانی در هر شبانه روز چند بار کلمه حی (بشتاب) را تکرار می‌کنیم؟!

عباس در جواب نوشت: «60 بار! من منظورت را فهمیدم؛ خیالت جمع باشه!»

راوی: پدر شهید

کارکنید؛ نماز شب بخوانید.

از زمانیکه عباس شهید شده بود با خود می‌گفتم می‌شود عباس را در خواب ببینم و به او بگویم تو چگونه به این مقام رسیدی؟! روزها و شب‌ها گذشت، بعد از مدتی یک شب او را در خواب دیدم؛ خوشحال و خندان بود، گفتم عباس جان!

من چه کار کنم که رحمت و لطف الهی خداوند شامل حال من بشود؟

عباس سه بار گفت: «کار کنید، کار کنید، کار کنید...»

بعد گفت: «اگر می‌خواهید از لذت معنوی بهره‌مند شوید، نماز شب بخوانید.»

(الف- موقع- هم‌رزم شهید)

اذان به وقت حلب

بعد از دو هفته از شهادتش ، ساکش به دستمان رسید وسایل داخل ساک را یک به یک دیدم و ساک را کنار اتاق گذاشتم. در نیمه‌های شب ناگاه صدای اذان را شنیدم و از خواب پریدم. ساعت را نگاه کردم. دیدم نیم ساعت به اذان شرعی مانده؛ هیجان تمام وجودم را گرفته بود؛ دویدم در حیاط خانه که ببینم صدای اذان از مناره مسجد است یا نه! متوجه شدم صدای اذان از داخل خانه است؛ وقتی خوب دقیق شدم؛ دیدم اذان از ساک کنار اتاق است. سراسیمه به سمتش رفتم و گوشی تلفن عباس در ساک بود؛ گرفتم، نگاهم به آن خیره شد... روی صفحه نوشته بود: «اذان به وقت حلب»

مومن دانشگر

ویژگی‌ها

موضوع
مدافعان حرم
نویسنده
مومن دانشگر
شابک
978-622-7177-71-8
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
176
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
هفتم
وزن
250
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1399-09-11

خادم حمید

تورو خدا تا سر این ماه موجود کنید من واقعا باید بخرم این کتابو .... کتاب عهد کمیل رو هم تمنا میکنم تا اخر این ماه موجود کنید خواهش میکنم خواهش مکیکنگ خواهش میکنم

رتبه 
1399-08-23

سَر زینب به سلامت/ سَر نوکر به دَرَک

به نظر کتاب جالبی میاد

رتبه 
1399-04-26

کی موجود میشه باز

لطفا سریع تر موجود کنید

رتبه 
1399-04-12

بسم رب شهدا<br /> کتاب بسیار خوبی است و من با آن متحول شدم.<br /> <br /> من کتاب را ۳۱ خرداد خریدم و ۱۰ خرداد بدستم رسید.

رتبه 
1399-04-07

سوال

سلام از کی ارسال شروع میشه؟

  • 1 از 1 فرد این بررسی را مفید دانسته اند.
رتبه 
1399-03-29

آخرین نماز در حلب

هنوز نخریدمش ولی برا خریدش ذوق دارم

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: