سکوت شکسته

نویسنده: سید هادی سعادتمند

روایتی جذاب از خاطرات محمود پاک‌نژاد، فرمانده اطلاعات عملیات لشکر17 علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) در هشت سال دفاع مقدس، که تنها دلیلش برای شکستن این سکوت لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب است که فرمودند: «رزمنده‌ای که خاطراتش را ثبت نکرده، مأموریتش پایان نیافته است...»

سالیان دفاع مقدس سرشار از خاطراتی است که هنوز در سینه‌ها مانده و ثبت و حتی نقل آن میسر نشده است. و شمار زیادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند که هنوز لب به سخن نگشوده‌اند و خاطراتشان را در صندوقچۀ دل نگه داشته‌اند که اگر گوشه‌ای از آن خاطرات بیان شود کتاب‌های زیادی را در توصیف لحظات سلحشوری این دلاوران و قهرمانان ملی می‌توان به نگارش درآورد.

40٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن

جادۀ فاو-ام‌القصر زیر فشار ارتش و گارد ریاست جمهوری عراق قرار داشت. آن‌ها با تمام وجود به صدام وفادار بودند و با همۀ توان خود می‌جنگیدند تا فاو را پس بگیرند. شعاری که راه انداخته و تکرار می‌کردند، این بود: «مهران مهریۀ فاو شد.» آن‌ها با این شعار سعی داشتند برای صدام آبرو بخرند. بچه‌های گشت و شناسایی به قاچاقچی‌هایی که در منطقه بودند مین‌های متحرک می‌گفتند. ظاهرشان شبیه مردم محلی بود، درحالی‌که حرفه‌ای بودند و در خرید و فروش اطلاعات و قاچاق اسلحه مهارت داشتند. رفیق دزد بودند و شریک قافله. داخل قایق، همراه با مصطفی کلهری زیر آتش خمپاره60 منتظر خبر موفقیت گام دوم عملیات بودیم. آقامصطفی خیلی آرام بود. در آن لحظه شاید می‌دانست که طی روزهای آینده جنگ سختی در کنار رود دجله در پیش داریم.

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
سیدهادی سعادتمند
شابک
978-622-717775-6
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
256
سال انتشار
1399
وزن
293
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/۹/۹
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1399-05-05

توصیه

سلام بر همگی.<br /> کتاب خوبیه. روایتش جالب و خواندنیه. من تازه خریدمش و چند فصلش رو خوندم. البته یه ایرادی که داره مطالب رو خیلی خلاصه گفته ولی در بعضی جاها با بیان جزئیات انسان رو وارد صحنه می کنه و تصویرسازی خوبی داره.

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول