فقط غلامِ حسین باش

نویسنده: حمید حسام

خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس پُر است از روایت انسان‌هایی که حضور در عرصه جهاد و جبهه‌های حق علیه باطل، زندگی آن‌ها را دگرگون و در اصطلاح آن‌ها را از این رو به آن رو نموده است. حسین رفیعی رزمنده همدانی هشت سال دفاع‌مقدس یکی از همین افراد است. کسی که سال‌های سال اهالی روستای حصارخان همدان او را به «حسینِ غلام»، جوان شر و نااهل روستا می‌شناختند که شب و روزش با دعوا و کفتربازی می‌گذشت؛ اما حضور او در جبهه و آشناییش با شهید علی چیت‌سازیان، «حسینِ غلام» را تبدیل به «غلامِ حسین» کرد. رزمنده شجاعی که پای ثابت نیروهای اطلاعات-عملیات سپاه انصارالحسین(ع) همدان شد. سردارشهید حسین همدانی در زمان حیاتش در مورد این کتاب فرموده است:

«کتابی قابل توجه است چون هم راوی و هم نویسنده آن هر دو در صحنه جنگ حضور داشته‌ اند و آقای حمید حسام نویسنده کتاب «فقط غلامِ حسین باش» نیز به خوبی توانسته است،‌ فضای آن زمان را بیان کند.»

75٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن:
اسمش علی چیت‌سازیان بود. گاهی زیر چشمی نگاهی با مکث به من می‌انداخت. با چشمان آبی‌اش با من حرف می‌زد. شاید افکارم را فهمیده بودو من نمی‌دانستم این بچه بی‌قرار، قرار از کف من خواهد ربود و نمی‌دانستم او همان کسی‌ست که خداوند سر راهم گذاشته تا امام حسین(علیه السلام) را نشانم بدهد. و چه می‌دانستم که او مراد خواهد شد و من مريد. مریدی که حاضر است برای مرادش جان بدهد. انگار این آدم، علم باطن‌خوانی داشت. از میان آن همه نیروی آموزشی، یک راست سراغ من آمد و پرسید: «اسم شما چیه اخوی؟» سینه سپر کردم و گفتم: «حسین غلام» با تعجب پرسید: «یعنی غلام فامیلی شماست؟» باز با همان غرور بازمانده از روزگار جاهلیت گفتم: «نه، فامیلی من رفیعی است؛ اما همه بچه‌های شهر، خاصه منطقه حصارخان به اسم حسین غلام می‌شناسندم».

ویژگی‌ها

شابک
9786227177824
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
243
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول