• ارزان شده
  • جدید
روایت جانباز سرافراز حسین رفیعی با قلم توانای آقای حمید حسام
تعداد

فقط غلامِ حسین باش

نویسنده: حمید حسام

خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس پُر است از روایت انسان‌هایی که حضور در عرصه جهاد و جبهه‌های حق علیه باطل، زندگی آن‌ها را دگرگون کرده است و در اصطلاح آن‌ها را از این رو به آن رو کرد.
حسین رفیعی رزمنده همدانی هشت سال دفاع مقدس یکی از همین افراد بود. کسی که سال‌های سال اهالی روستای حصارخان همدان او را به «حسینِ غلام»، جوان شر و نااهل روستا می‌شناختند که شب و روزش با دعوا و کفتربازی می‌گذشت؛ اما حضور او در جبهه و آشناییش با شهید علی چیت‌سازیان «حسینِ غلام» را تبدیل به «غلامِ حسین» کرد؛ رزمنده شجاعی که پای ثابت نیروهای اطلاعات عملیات سپاه انصارالحسین(ع) همدان شد.
یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این کتاب که باعث شده «فقط غلامِ حسین باش» تبدیل به یکی از متفاوت‌ترین آثار ادبیات مقاومت شود، صراحت و صداقت رفیعی در بیان خاطراتش است.
سردارشهید حسین همدانی در زمان حیاتش در مورد این کتاب گفته است:
"کتابی قابل توجه است چون هم راوی و هم نویسنده آن هر دو در صحنه جنگ حضور داشته‌ اند و آقای حمید حسام نویسنده کتاب «فقط غلامِ حسین باش» نیز به خوبی توانسته است،‌ فضای آن زمان را بیان کند."

25٬500 ‎تومان 15%
قیمت قبلی ما 30٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

برشی از متن کتاب :

اسمش علی چیت‌سازیان بود.  گاهی زیر چشمی نگاهی با مکث به من می‌انداخت. با چشمان آبی‌اش با من حرف می‌زد. شاید افکارم را فهمیده بود.

و من نمی‌دانستم این بچه بی‌قرار، قرار از کف من خواهد ربود و نمی‌دانستم او همان کسی‌ست که خداوند سر راهم گذاشته تا امام حسین(علیه السلام) را نشانم بدهد. و چه می‌دانستم که او مراد خواهد شد و من مريد. مریدی که حاضر است برای مرادش جان بدهد. انگار این آدم، علم باطن خوانی داشت. از میان آن همه نیروی آموزشی، یک راست سراغ من آمد و پرسید: «اسم شما چیه اخوی؟» سینه سپر کردم و گفتم: «حسین غلام» با تعجب پرسید: «یعنی غلام فامیلی شماست؟» باز با همان غرور باز مانده از روزگار جاهلیت گفتم: «نه، فامیلی من رفیعی است؛ اما همه بچه‌های شهر، خاصه منطقه حصارخان به اسم حسین غلام می‌شناسندم .

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
حمید حسام
شابک
9786227177824
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
243
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
279
شناسه ملی
7300824
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/10/1
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: