جنگ خوب است

نویسنده: فائقه سادات میرصمدی

از مجموعه کتاب‌های آمریکا بدون نقاب با چند روایت متفاوت و مستند از مدیران و مشاوران امنیتی و اطلاعاتی آمریکا درباره ایران و آمریکا

در این کتاب مصاحبه مدیران و مشاوران امنیتی-اطلاعاتی و مسئولان سیاست‌خارجی آمریکا را می‌خوانید و با تعریف جدیدی از عبارت «امنیت‌ملی» در آمریکا آشنا می‌شوید. از زبان دولت‌مردان آمریکایی می‌شنوید که اولویت‌های سیاست‌خارجی آمریکا چیست و چه‌طور با یک استراتژی بی‌سرو‌صدا و نرم، مهره‌های اصلی سیاست و دفاعی کشورشان را از میان سران امنیتی این کشور انتخاب می‌کنند. کتاب پر است از این اظهار نظرها و اعتراف‌های صریح. رییس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا یا همان جایی‌که میان ایرانی‌ها به «سازمان سیا» معروف است، با افراد موثر در سیاست‌خارجی و تحلیل‌گران عرصه بین‌الملل، گفت‌وگو کرده و با کم‌ترین ملاحظه و سانسور درباره رویکرد آمریکا در مساله سیاست‌خارجی، به‌خصوص منطقه خاورمیانه، این مصاحبه‌ها را منتشر کرده است. میزبان و پرسش‌گر این گفت‌وگوها «مایکل مورل» تحلیل‌گر اطلاعاتی آمریکاست. او در سال‌های گذشته به‌عنوان قائم‌مقام آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا و به‌عنوان سرپرست سازمان سیا کار کرده است. مایکل مورل سراغ خیلی‌ها رفته است. بعضی از این مقامات امنیتی یا سیاسی به‌قدری درست و دقیق ایران را تحلیل می‌کنند که اغراق نیست بگوییم ما را بیشتر از خودمان می‌شناسند.

40٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن:

نورمن رول: ایران، یکی از ملت‌هایی است که زیر بار سنگین‌ترین تحریم‌های روی کره‌زمین است. تحریم‌ها ادامه دارد؛ اما ایران همچنان به توسعه برنامه هسته‌ای ادامه می‌دهد. این سطح از نظارت و کنترل برای آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بی‌نظیر است و در تاریخ سابقه نداشته! همه به از کار انداختن سانتریفیوژها فکر می‌کنند؛ اما سانتریفیوژ، ظریف و حساس است. اگر تکان بدهیم، می‌شکند. برجام، کاری بیش از شکستن سانتریفیوژ انجام داد. تمام سیم‌ها را از برق کشید و لوله‌ها را از کار انداخت.

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی
نویسنده
فائقه‌سادات میرصمدی
شابک
۹۷۸۶۲۲۷۱۷۷۸۹۳
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
۲۹۲
سال انتشار
۱۳۹۹
نوبت چاپ جاری
2
وزن
۳۳۰
شناسه ملی
7305549
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1401/8/30
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول