سید حمیدرضا برقعی

حمیدرضا برقعی، شاعر آئینی جوان کشور و شاگرد استاد محمدعلی مجاهدی(پروانه) است که مجموعه اشعار آیینی «طوفان واژه ها» وی با استقبال زیادی مواجه شده است. این شعرها که طی سال های 84 تا 86 سروده شده است. شاعر، هدفش از سرودن این اشعار را برقراری تعامل بیشتر و بهتر میان شعر آیینی عامه پسند و قابل ارائه در هیات های مذهبی، خاص پسند و قابل ارائه در همایش های جدی ادبیات مطرح کرده است. موضوعات مهدوی، علوی، فاطمی و عاشورایی بیشترین حجم این مجموعه را به خود اختصاص داده اند.

سید حمیدرضا برقعی دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی است. برقعی مسئول انجمن شعر قصه استان قم از سال 1386 تا 1390 بوده است.

تألیفات سید حمیدرضا برقعی عبارتند از: دو مجموعه شعر «طوفان واژه‌ها» و «قبله مایل به تو» و گردآوری «در حریم نور»، «چادری از شعر و ابریشم»، «سپیدهایی از دهان آهنچی»، «یک کاروان دل»، «از ابتدا نور»، «خیمه خورشید»، «سوختن آفتاب» و «یحیی» از دیگر آثار این شاعر جوان و پرکار است.

برقعی همچنین دو مجموعه مقالات تحقیق و تصحیح با نام‌های «شناخت‌نامه عمان سامانی» و «شناخت‌نامه صائب تبریزی» و همچنین «حدود ساعت سه» که اشعار عاشورایی است در آثار خود دارد.

«قبله مایل به تو» برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و رتبه اول جایزه کتاب فصل وزارت فرهنگ و ارشاد در سال 1390 است. همچنین «در حریم نور» برگزیده جشنواره فرهنگی هنری امام رضا در بخش کتاب و «طوفان واژه‌ها» برگزیده پنجمین دوره جایزه کتاب فصل و رتبه اول جایزه کتاب گام اول است

5 محصول وجود دارد

نمایش 1-5 از 5 مورد