حاج محمد

نویسنده: رضا کشمیری

روایتی از زندگی مجاهدانه معلم استثنایی شهید حاج محمد میرزا بیگی

این شهید عزیز از مبارزین فعّال قبل از انقلاب بوده و بعد از پیروزی انقلاب از ارکان اصلی حزب جمهوری اسلامی در شهرستان رفسنجان شد. در کنار فعالیّت‌های انقلابی و فرهنگی، معلم و مدیری دلسوز برای مدرسه کودکان استثنایی رفسنجان بود زمانی که کارشناس کودکان استثنایی در استان کرمان بود، با زحمات و تلاش فراوان توانست در بسیاری از شهر‌های استان کرمان مدرسه کودکان استثنایی تأسیس کند. بعد از یکسال به مدیریت مدرسه کودکان استثنایی رفسنجان منصوب شد و رشته کودکان نابینا را تأسیس کرد دلسوزی و تلاش مجاهدانه این شهید عزیز برای خدمت به کودکان استثنایی به حدی بود که گاهی از خستگی کار دستش به لرزه می‌افتاد اما حتی یک قدم عقب‌نشینی نکرد. بار‌ها بخاطر خدمت به کودکان استثنایی و کم‌توان‌ذهنی قید رفتن به جبهه را زد. تا اینکه آذرماه ۱۳۶۵ با سپاهیان محمد ص همراه شد و از سه دختر کوچکش دل کند و به جبهه رفت. و در ۲۸ دیماه ۶۵ مرحله دوم عملیات کربلای پنج به شهادت رسید. به اعتراف همسر و دختران این شهید، او زنده است! همیشه حضورش را حس می‌کنند و از او کمک می‌گیرند. درددل و دلتنگی دخترانش را می‌شنود و جواب می‌دهد. چه بسیار گره‌ها که از خانواده و دوستان و هم‌محله‌ها باز کرده است. خواب‌های شفاف و نورانی و کرامات نقل شده از این شهید بسیار است.

140٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

این کتاب در سه فصل نگاشته شده است. فصل اول با عنوان شهید به روایت دیگران در ۹ قسمت روایت شده است. فصل دوم مربوط به دست‌نوشته‌ها و خاطرات خودنوشت این شهید عزیز است که با قلمی روان و جذاب نوشته شده است. خاطرات زیبای این شهید از دوران سربازی و دانشجویی که همراه شده با پیروزی انقلاب و اوضاع سیاسی اول انقلاب در تهران، کار را خواندنی کرده است. فصل سوم حاوی نامه‌های و وصیت‌نامه‌ای این شهید بزرگوار است.

گزیده متن کتاب حاج محمد:

همان جا که ایستاده بودیم، یک قدم رفت جلوتر و پایش را گذاشت زمین و گفت: «اگه من شهید شدم، مرا همین‌جا دفن کنید. » این را گفت و اشاره کرد به مکان قبرش که دو ماه بعد در آنجا دفن شد. درست دو ماه قبل از این محمد تازه از سفر حج واجب برگشته بود، با تمام وجود حس می‌کردم که مهمترین دعایش در آنجا طلب شهادت بوده، این را از حرف‌ها و درددل‌هایش می‌فهمیدم. همیشه حسرت مقام شهداء را می‌خورد. بخشی از وصیت‌نامه شهید: فقط سعی کن رنج بی‌پدری روی روحیه بچه‌ها اثر نگذارد و آن‌ها واقعاً نسبت به انجام تکالیف دینی خود مقید بار آیند، بخصوص از عارفه کوچولویم از آسیه شیرینم از زینب فهمیده‌ام جداً معذرت بخواه و بگو پدر شما خیلی مهربان بود اما اسلام را از شما بیشتر دوست داشت لذا برای انجام تکلیف خود حرکت نمود و معذرت می‌خواهد که نتوانست شاهد رشد و تکامل شما‌ها باشد. اما ان‌شاءالله که خداوند به روح او اجازه خواهد داد در کنار شما‌ها باشد. بخصوص سعی کن بچه‌ها تا می‌توانند درس بخوانند و تحصیل نمایند تا هر چه بیشتر انسان‌های مفیدی به حال جامعه باشند.

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
رضا کشمیری
شابک
978-622-285-187-3
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
رقعی
تعداد صفحات
272
سال انتشار
1401
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
290
شناسه ملی
9071471
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/6/19
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول