هلی برن از پشت میز

نویسنده: مهدی افراز

کتاب «هلی بُرن از پشت میز» با موضوع بررسی اهداف راهبردی ایالات متحده آمریکا از پیگیری مذاکرات دوجانبه با ایران در موضوع هسته ای است.
این کتاب در دوازده فصل با محوریت قرار دادن مواضع و تحلیل های رسمیِ مقامات، اندیشکده ها و نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا، به دنبال روشن نمودن انگیزه های اساسی کاخ سفید از پیگیری گفت وگوهای هسته ای با جمهوری اسلامی ایران می باشد.

11٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

پیرامون نحوه نگارش مطالب و موضوعات در کتاب حاضر نکاتی مدنظر بوده است:
1- بهترین مرجع برای رسیدن به تصویری واقعی از انگیزه های ایالات متحده در این موضوع، توجه جدّی به مواضع رسمی مقامات، اندیشکده ها و سایر نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا می باشد. بهره گیری دقیق از این منابع می تواند ما را از قرار گرفتن در مسیر حدس و گمان بازداشته و درکی عینی از واقعیت های موجود در این مسئله برساند. لذا چارچوب های اصلی تحلیلی در این کتاب مبتنی بر همین مواضع و مستندات بوده است.

2- برخی از مواضع و اظهارات مقامات و مراکز رسمی آمریکا مشخصاً مصرف داخلی داشته و نسبت کمتری با آن چه در عالم واقع مورد پیگیری قرار گرفته است، دارد. لذا در کتاب حاضر، این دست اطلاعات مورد تحلیل و پرداخت قرار نگرفته است.

3- در موضوعات گوناگون سعی برآن بوده است، برای عمق بخشی به نتایج، از تحلیل های پشتیبان اعمّ از مستندات تاریخی، مبانی نظری، اطلاعات فنّی و ... بهره گیری شود.

4-تحلیل های مطرح شده مستقیماً تصویرگر اهداف و انگیزه های قدرت های حاکم در ایالات متحده بوده و ثمررسیدن یا عدم نتیجه بخش بودن آن ها تابع مؤلفه های دیگری است که موضوع بررسی این کتاب نبوده است.

مهدی افراز

ویژگی‌ها

موضوع
مذاکرات هسته ای
نویسنده
سید محمدجواد زمانیان | مهدی افراز گنجین
شابک
978-600-7702-31-4
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
283
سال انتشار
1394
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
345
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/4/16
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: