• ارزان شده
تعداد

حوزه باید انقلابی بماند

نویسنده: محمدرضا فلاح شیروانی

متن و تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم اسفند 94

شرح و تبیین یکى از مهمترین و راهبردى‌ترین سخنرانى‌هاى مقام معظم رهبرى، سخنرانى 25 اسفند 94 رهبرى به یکى از ماندگارترین بیانات ایشان پیرامون حوزه علمیه بدل شده است.
رهبر فرزانه انقلاب سخن از «حوزه انقلابى» به میان آورده‌اند و نسبت به خطرى جدى به نام «انقلابى‌زدایى از حوزه» هشدار داده‌اند. حجت الاسلام محمدرضا فلاح شیروانى این سخنرانى راهبردى رهبر انقلاب را با عنوان حوزه باید انقلابی بماند گرد آورده تا در بین انبوه اخبار و مشغله‌ها گم نشود و مورد غفلت قرار نگیرد چرا که دشمن در کمین است که در این صورت با نفوذ خود نقشه انقلابی‌زدایی از حوزه را عملی خواهد کرد.

8٬000 ‎تومان 20%
قیمت قبلی ما 10٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده متن

حالا حوزه قم را بخواهند از انقلاب تهی کنند، این چیز کوچکی است؟ انگیزه‌هایی وجود دارد برای این کار، حرف من این است. بنده عرض می‌کنم اگر بخواهیم نظام اسلامی - همین نظامی که الان تشکیلاتی دارد، قوای سه گانه‌ای دارد، نیروهای مسلحی دارد، دستگاه‌ها و سازمان‌های گوناگونی دارد- انقلابی بماند، اسلامی بماند، حوزه قم باید انقلابی بماند، اگر حوزه قم انقلابی نماند، حوزه‌های علمیه اگر انقلابی نماندند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت. (مقام معظم رهبری مدظله‌العالی(

امروز و به برکت انقلاب اسلامی مسائل متعددی فقاهت ارجمند شیعه را به چالش کشیده و زمینه‌های یک جهش بزرگ تاریخی را برای آن فراهم نموده است. یکی از مسائلی که فقاهت امروز را به چالش می‌کشد فهم دقیق مسائل و مشکلات است.
هر دانشی با مسائل نو به شکوفایی می‌رسد و حوزه امروز با مسائلی مواجه است که فهمیدن آنها خود نیازمند قامتی رشید است.
حوزه‌ها و روحانیت باید نبض تفکر و نیاز آینده جامعه را همیشه در دست خود داشته باشند و همواره چند قدم جلوتر از حوادث، مهیای عکس‌العمل مناسب باشند.
 

ویژگی‌ها

موضوع
امامین انقلاب
نویسنده
محمد رضا فلاح شیروانی
شابک
978-600-8200-39-0
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
96
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
151

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: