• ارزان شده
تعداد

حقایق پیرامون انجمن حجتیه

نویسنده: رضا اکبری آهنگر

از نحوه شکل گیری تا نهضت امام و شناخت عقاید انجمن حجتیه

انجمن خیریه حجتیه مهدویه، تشکیلاتی با هدف مبارزه با بهائیت و فراهم کردن زمینه ظهور امام عصر، که در سال ۱۳۳۲ش توسط شیخ محمود حلبی تأسیس شد. فعالیت‌های این تشکیلات پیش از انقلاب اسلامی مورد تأیید مراجع تقلید بود. گرایش غیرسیاسی انجمن حجتیه در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی، موجب بدبین شدن انقلابی‌ها به آن شد. بعد از انقلاب، این تشکل دچار انشعاب شد.

19٬200 ‎تومان 20%
قیمت قبلی ما 24٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

انجمن حجتیه ۵ مرداد سال ۶۲ پس از اشاره به سخنان امام خمینی درباره عملکرد مغایر با اهداف نظام جمهوری اسلامی، تعطیلی فعالیت خود را اعلام کرد. این کتاب شامل یازده فصل است، در بخش های ابتدایی به چگونگی شکل گیری انجمن حجتیّه و چند نکته از تأسیس و سال های آغازین و نقد و بررسی اساسنامه انجمن حجتیه و موضوعاتی همچون ارتباط انجمن با مراجع و دبیرستان علوی می پردازد.در بخش های میانی این کتاب موضوعات انجمن حجتیه و سال های آغازین نهضت امام، انجمن حجتیه در نیمه شعبان۵۷، انجمن حجتیه و ساواک، انجمن حجتیه در جمهوری اسلامی، شهدای انجمن حجتیه و ... بررسی می شود.

ودر بخش های پایانی این کتاب نیز به مباحث اعتقادی انجمن همچون انجمن حجتیه و انتظار، انجمن حجتیه و تشکیل حکومت اسلامی قبل از ظهور، انجمن حجتیه و روحانیّت، انجمن حجتیه و مکتب تفکیک، مبارزه با وهّابیّت یا اهل سنّت!؟ و... پرداخته شده است.

ویژگی‌ها

موضوع
جریان شناسی
نویسنده
رضا اکبری آهنگر
شابک
978-600-8200-53-6
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
232
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
269
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/6/10
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: