تعداد

شکار کرکس ها

نویسنده: محمد ستاری وفایی

 

داستانی از سنگر سازان پشت جبهه، ساخت بزرگترین پل تاکتیکی تاریخ جنگ های دنیا  در عملیات خیبر و زیر ساخت های جبهه های غرب کشور

ماجراهایی داستانی و مستندکه از جبهه های غرب کشور آغاز می شود و پایان آن به عملیات خیبر می رسد. در کنار آن چند روایت از حوادث قبل از پیروزی انقلاب و جریان درگیری با گروهک دموکرات در منطقه غرب کشور هم آمده است. از جمله آثار نویسنده میتوان به شبیخون به خفاش، داستان انقلاب، شکاف و... اشاره کرد.

جنگ فقط داستان ویرانی‌ها نیست. گاهی می‌تواند روایت بزرگترین سازندگی‌ها باشد.

ماجراهای این کتاب از جبهه های غرب کشور آغاز می شود و پایان آن به عملیات خیبر می رسد و در کنار آن چند روایت از حوادث قبل از پیروزی انقلاب و جریان درگیری با گروهک دموکرات در منطقه غرب کشور هم آمده است.

40٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

این کتاب داستانی از سازندگی های پشت جبهه، به‌ویژه جبهه‌های غرب کشور است. ساخت‌وسازهایی که گاهی انسان را به کلی دچار شگفتی می‌کند.

شگفتی‌هایی از جنس پل خیبر که سازه‌ای مهندسی به طول 14 کیلومتر بود. پلی که تمام مراحل ساخت  این پل زیر آتش و هجمۀ دشمن صورت گرفت و حتی رسانه‌های بیگانه هم به ستایش این عمل برآمدند و آن را «بزرگترین پل تاکتیکی تاریخ جنگهای دنیا» لقب دادند و نوشتند ایرانیانی که در زمان خشایارشاه اولین پل شناور جهان را بر روی تنگۀ داردانل احداث کرده بودند، این حماسه را با بزرگترین پل تاکتیکی بر روی هورالهویزه تکرار کردند.

شکار کرکس‌ها داستان حماسه‌سازانی است که کمتر اسمی از آن‌ها به میان آمده است. داستان قهرمانهایی که «ما می‌توانیم» را در عمل ثابت کردند و سنگرسازانی است که با کمترین امکانات و بیشترین فشارها، شگفت‌آورترین حماسه‌ها را آفریدند.

 

برشی از کتاب:

طول پل دقیقا 14 کیلیومتره...

گفتم 14 تابلو به نام چهارده معصوم بنویسید و هر کیلیومتر یکی نصب کنید.

داشتیم قطعه های پل را توی کیلومتر 13 نصب می کردیم که صدای آمریکا توی خبر فارسی گفت:

"بزرگت ترین پل تاکتیکی تاریخ جنگ های دنیا به دست ایرانی ها بروی هور الهویزه در حال نصب و اتمام است..."

ان شاالله فردا کار پل تمام میشود.

(25اسفند 1362)

محمد ستاری وفایی

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
محمد ستاری وفایی
شابک
9786008857310
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
448
سال انتشار
1392
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
517
تاریخ ثبت اطلاعات
1399/7/3
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1399-06-19

جواد

خیلی کتاب پر محتواییه

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: