برای زین أب

نویسنده: سمیه اسلامی

خاطرات زندگی شهید مدافع حرم، محمد بلباسی، از کودکی تا شهادت

محمد بلباسی در منطقۀ خان‌طومان سوریه حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری داعش به‌همراه دیگر هم‌رزمانش به درجۀ رفیع شهادت نایل شد. محسن بهاری رزمندۀ مدافع حرم که در حماسۀ خان‌طومان حضور داشت، نحوۀ شهادت شهید بلباسی را این‌گونه روایت می‌کند: شهید کابلی با اصابت خمپاره به شهادت رسید. شهید بلباسی که در مناطق عملیاتی راهیان نور همیشه با او بود، رفت که شهید کابلی را بیاورد، شهید بریری هم برای کمک به بلباسی رفت تا در میان تیر و ترکش تنها نباشد. وقتی پیکر کابلی را روی ماشین گذاشتند، با قناسه هر دو را از پشت زدند.

280٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

در قسمتی از وصیت‌نامۀ شهید نسبت به فرزندان آمده که: آخرت خود را به دنیای فانی نفروشید،کمک به مستمندان و محرومان را فراموش نکنید، در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حضور فعال داشته باشید، گوش‌به‌فرمان ولی فقیه زمان خود باشید، ادامه‌دهندۀ راه شهدا باشید. این شهید بزرگ شدن سه فرزند خود را دید، اما فرزند چهارم، زینب، بعد از شهادتش دیده به جهان گشود.

گزیدۀ کتاب برای زین اب:
بعضی شب‌ها در حیاطِ روبه‌روی حرم می‌نشستیم و باهم درس‌های کلاس اخلاق را مباحثه می‌کردیم. به من می‌گفت: «از امام چیزهای دنیایی نخواه! کم هم نخواه! بگو آقاجان، معرفت خودِت رو به من بده» ! آن‌قدر دوستش داشتم که هرچه می‌گفت برایم حجت بود. چشمانم را بستم و همین‌ها را تکرار کردم. یک‌دفعه یاد چیزی افتادم و گفتم: «راستی محمد! همه از اینجا برای خودشون کفن خریدن. ما هم بگیریم و بیاریم حرم برای طواف!» طفره رفت و گفت: «ای بابا! بالاخره وقتی مُردیم، یه کفن پیدا می‌شه ما رو بذارن توش» .اصرار کردم که این کار را بکنیم. غمی روی صورتش نشست. چشمانش را از من گرفت و به حرم دوخت. گفت: «دو تا کفن ببریم، پیش یه بی‌کفن؟»
سمیه اسلامی

ویژگی‌ها

نویسنده
سمیه اسلامی
شابک
9786229978801
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
رقعی
تعداد صفحات
392
سال انتشار
۱۳۹۸
نوبت چاپ جاری
هشتم
وزن
۶۹۹
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/12/9
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1399-08-16

برای زین اب

زحمات نویسنده به خوبی نشون داده شده... واقعا این کتاب جامع و عالیه... درسته که گفته شده برای از زبان همسر شهید کتاب جداگانه ای درنظر گرفته میشه اما کاش توی همین کتاب هم قدری بیشتر بود.

  • 1 از 2 فرد این بررسی را مفید دانسته اند.
نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول