این است. آن نیست (روایت براده ها دفتر سوم)

نویسنده: جمعی از نویسندگان

کتاب حاضر دفتر سوم از مجموعه 3 جلدی "روایت براده ها" ست که تحت عنوان "این است. آن نیست" به قلم جمعی از نویسندگان به رشت تحریر درآمده است.

حماسه جهانی پیاده روی اربعین را می توان خط شکن و پیش قراول تمدن نوین اسلامی در بعد جهانی به شمار آورد.
تمدن نوین اسلامی خلق عالمی جدید است، و با گفتن و تبیینِ تنها، نمی توان آن را قابل درک کرد. در کنارِ تبیین و کار علمی، ارائه نسخه های کوچک و فشرده عملی و عینی است که راه تمدن سازی را باز می کند و اربعین چنین قابلیتی دارد.

7٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

وقایعی که در اربعین اتفاق می افتد، هم موجب آبادانی آخرت است و هم موجب پیشرفت اسلام عزیز در دنیا و نزدیک شدن به تمدن نوین اسلامی؛ ولی نقش دنیوی آن وقتی به حداکثر می رسد که با ابزار هنر قدرت ماندگاری در ظرف تاریخ را بیابد. گنجینه های اربعین - یعنی وقایعی که قابلیت تمدن زایی، ایجاد سبک زندگی و به وجود آوردن فرهنگ اسلامی را دارند.

اگر با ابزار هنر، به ویژه هنرهای مکتوب که شاید بتوان آن را مادر همه هنرها به حساب آورد، استخراج و استصحال نگردد و در قالب محصولات و کالاهای هنری ارائه نشوند، در تاریخ دفن خواهند شد و قابلیت تمدن سازی آن از بین خواهد رفت. 
بر این اساس اگر وقایعِ پیاده روی اربعین در حداکثر ممکن، مورد استحصال هنری قرار گیرند، آنگاه در حداکثر ممکن توانسته ایم، از ظرفیت عظیم پیاده روی اربعین، در ایجاد تراکم و انباشت تجربه های عملی و ریختن آن به ظرف تاریخی برای رسیدن به اشباع تمدنی، استفاده نموده و بدین ترتیب فرآیند تحقق تمدن نوین اسلامی را سرعت و شتاب بخشیم.

دفتر سوم مجموعه 3 جلدی روایت براده ها، مجموعه وقایع و داستان هایی است که در سال های اخیر پیرامون اربعین حسینی رخ داده است. 'این است، آن نیست!' شامل 23 عنوان داستان به قلم نویسندگانی چون تقی شجاعی، رضا عیوضی، وحید نادری، یاسین کیخا، عابدین زارع، محمد امین ناظری و مهرنوش گرجی است.

جمعی از نویسندگان

ویژگی‌ها

موضوع
اربعین
نویسنده
جمعی از نویسندگان
شابک
9786008200499
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
136
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
181
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/8/18
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: