• ارزان شده
زندگی و نویسندگی گل علی بابایی
تعداد

از تبار حبیب

نویسنده: حسین قرایی

زندگی و نویسندگی گل علی بابایی

بابایی به جهت حضورش در جبهه های حق علیه باطل و آشنایی اش با کارزار جنگ، رزمنده و نویسنده ای است که با قلمی شیوا مبتکرانه دست به نوشتن برده است. یگان نویسی، گونه ایست که این نویسنده در آن کوشا و شکوفاست. او در این قالب، با استناد به اسناد معتبر، کتاب های خوش خوانی در ساحت ادب و هنر نگاشته است. کتاب پیش رو گفت و گوی بلندی با نویسنده معاصر، گل علی بابایی است که نویسنده سعی داشته کتاب را به سیاق تاریخ شفاهی بنویسد. از جمله آثار نویسنده میتوان به از سناباد شعر، در جست و جوی مهتاب، از مشهد تا ژوهانسبورگ و... اشاره کرد.

16٬000 ‎تومان 20%
قیمت قبلی ما 20٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

کتاب شامل چهار بخش است:

1)     سال شمار؛ که در این بخش مخاطبین و به خصوص دانش جویان، با کتاب ها و فعالیت های ریز و درشت آقای نویسنده، آشنا می شوند.

2)     زندگی و نویسندگی؛ در این قسمت از کودکی تا اکنون رزمنده و نویسنده ی ما قابل مشاهده است.

3)     حسین بهزاد نویسنده کتاب می گوید: یادداشت حسین بهزاد با عنوان "معظل نوشتن از یک رفیق همکار" را در کتاب گنجانده ام تا مخاطب در آینه کلمات دوست دیرینِ بابایی، او را روایت کند.

4)     به روایت تصویر؛ تصاویر گل علی بابای از نوجوانی تا امروز نویسنده را شامل می شود. چینش عکس ها به گونه ای صورت گرفته تا خواننده با ورق زدن و تماشای آن ها به دریافت کلی از نویسنده دست یابد.

گزیده متن:

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده گل علی بابایی متولد هفتم مهر 1339 در روستای "برار" از توابع شهرستان چالوس هستم. پدرم؛ مرحوم هاشم آقابابایی پور مثل اکثر مردان روستا کارگر گارگاه تولید ذغال از چوب درختان جنگلی بود که محل کار آنها در دل جنگل های انبوه غرب مازندران قرار داشت. این آدم های سخت کوش به صورت تمام وقت، تبر به دست با تنه های بزرگ درختان تنومند دست و پنجه نرم می‌کردند و حاصل تلاششان، ذغال هایی بود که اجاق خانه و کرسی های مردم روستا و شهر نشینان را در شب های سرد و طولانی زمستان‌ ها گرم کرد.

مادرم، مرحومه سیده زهرا مطهری، بانوی برآمده از خاندانی هفت پشت سادات و زنی خاندار بود.

پدرم و بقیه مردان روستای برار، گاهی وقت‌ها شش‌ماه شش‌ماه هم نمی‌توانستند به خانواده‌هایشان سر بزنند و ما، کودکان روستا، محروم از محبت پدر، در زیر سایه‌ی مادرمان زندگی سختی را می‌گذراندیم.

ویژگی‌ها

موضوع
خاطرات
نویسنده
حسین قرایی
شابک
978-622-7177-44-2
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
184
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
260
شناسه ملی
6127814
ناشر
شهید کاظمی

محصولات مرتبط

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: