زندگی زیر پرچم داعش

نویسنده: وحید خضاب

چشیدن طعم تلخ زندگی در پایتخت داعش

این اثر شاید متفاوت‌ترین کتابی باشد که تا به حال دربارۀ بحران سوریه، داعش و «جنگ جهانی» موجود در این کشور نوشته شده است، کتابی که طعم تلخ زندگی در پایتخت داعش را به شما می‌چشاند. کتاب از سه بخش تشکیل شده است. در بخش نخست، خاطرات یکی از مخالفان نظام سوریه به نام سامر آمده است. او که در رقه زندگی می‌کرده، هم خاطراتش را از مبارزه با نظام سوریه نقل کرده و هم مبارزه با برخی مفاسدی که در این کشور وجود داشت و مردم این کشور را تا این حد از نظام شور دلزده کرده بود. همچنین خاطراتی از جریان سقوط شهر محبوبش به دست داعش و فجایعی که بر سر مردم این شهر آمد و گریختنش از پایتخت خلافت.

در بخش دوم، خاطرات خبرنگار جنگی بی‌بی‌سی از روزهای درگیری کردها (با حمایت آمریکایی‌ها) با نیروهای خلافت و کشتاری که در این بین از مردم شهر صورت می‌گرفت نقل شده است. و در بخش پایانی نیز دو مصاحبه با دو نیروی خارجی داعش است که زمانی در پایتخت دولت وحشت زندگی می‌کرده‌اند. ازجمله آثار نویسنده و مترجم می‌توان به کاملاً سری، جاسوس استورم، فرمانده در سایه، من در رقه بودم، روزی روزگاری القاعده و... اشاره کرد.

160٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیده متن کتاب زندگی زیر پرچم داعش:

یک روز شنیدم بلندگوها دارند اعلام می‌کنند که چند نفر تا دقایقی دیگر اعدام خواهند شد. چند مرد را با چشمان بسته و دستبند، سرپا نگه داشته بودند. روبه‌روی آن‌ها، مردی نقاب به چهره شروع به خواندن حکم کرد: حسن، در کنار نیروهای رژیم می‌جنگیده، مجازاتش این است که سرش از تن جدا شود... عیسی (که یک فعال رسانه‌ای بود) با احزاب خارجی گفتگو داشته؛ مجازاتش این است که سر از تنش جدا شود... مردی با شمشیر اعدام را اجرا کرد...

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی
مترجم
وحید خضاب
شابک
978-622-7177-20-6
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
224
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
3
وزن
257
شناسه ملی
6111021
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/11/25
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول