• جدید

ناتا

رمانی تاریخی-مذهبی از صدر اسلام با محوریت بردگی درآفریقا تا کنیزی و همسایگی با اهل‌بیت(ع)

نویسنده بر آن است تا تحولات اجتماعی ناشی از ظهور اسلام را با تکیه بر مسائل زنان و حقوق بردگان به تصویر بکشد. روایت داستان از دو زاویه دید متفاوت، تاثیرات مختلف اسلام را بر قشرهای گوناگون اجتماع ترسیم می‌کند. واقعه غدیر و وقایع سیاسی پس از وفات پیامبر(ص)؛ از دیگر مسائلی است که نویسنده به آن می‌پردازد. او تلاش می‌کند تا با ترسیم واکنش‌های شخصیت‌های مختلف داستان، وقایع این برهه از تاریخ اسلام را به نمایش بگذارد.

باخواندن این رمان می‌توانید یک دوره‌ی اجمالی تاریخ اسلام را مرور کنید و با زندگی کنیزان و زنان در صدر اسلام بیشتر آشنا شوید.

40٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیدۀ متن

برای خرید به بازار رفته بودم که باشنیدن صدایی دلنشین پاهایم سست شد. عربی را به خوبی می‌فهمیدم؛ ولی این کلام شبیه کلمات مردم شهر نبود‌. انگار به قلبم نفوذ می‌کرد. به غلام همراهم اشاره کردم بایستد، او هم مشتاق شنیدن بود. زیرسایبان دکانی ایستادم. جوانی بلند قامت، خوش‌چهره و خوش‌صدا این کلمات را می‌خواند. مسحور کلماتش شدم و اشک از چشمانم سرازیر شد. جوانان زیادی گرداگرد او ایستاده بودند. بعداز خواندن آیات با صدای دلنشینش گفت:

«خدا ما را خلق کرده است که او را بپرستیم و عبادت کنیم. دست از دزدی و فحشا برداریم. زنان وکودکان را محترم بشماریم. به سالخوردگان احترام بگذاریم و به تهی‌دستان کمک کنیم»

ویژگی‌ها

موضوع
معرفت دینی-مذهبی/ رمان
نویسنده
زهرا باقری
شابک
7-22-2850-622-978
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
254
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
293
شناسه ملی
7515211
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
25اسفند 1399
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: