• جدید
فعالیت‌های فرهنگی-تربیتی در کلام مقام معظم رهبری

تربیت انسانی، تمدن اسلامی

فعالیت‌های فرهنگی-تربیتی در کلام مقام معظم رهبری
در مجموعه‌های فرهنگی-تربیتی این سوالات پیش می‌آید که آیا کاری که انجام می‌شود درست است؟، این کار به نتیجه قابل قبولی منتهی می‌شود یا خیر؟، این کاری که انجام می‌گیرد آیا حجیت دارد و ادا کننده تکلیف است؟، بین انبوهی از مفاهیم و معارف کدام معارف اولویت ارائه دارند؟، مخاطبان چگونه تقسیم‌بندی، جذب و حفظ شوند؟ به چه حوزه‌هایی از تربیت باید ورود کرد و چه حوزه‌هایی را باید مسکوت گذاشت؟، چگونه می‌توان فهمید خروجی مطلوب حاصل شده است؟ و...
 این سوالات و ده‌ها سوال دیگر که شاید ذهن مدیران و مربیان خیلی از مجموعه‌های فرهنگی را درگیر خود کرده باشد باعث شده که این اثر پژهشی در قالب یک نظام‌نامه جامع تربیتی و همچنین برنامه‌ریزی راهبردی برای مجموعه‌های فرهنگی-تربیتی تدوین شود که می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات فوق باشد که منطبق بر سلسله ولایت خدا، رسول‌خدا، اولی‌الامر و همچنین منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه‌های تربیتی است.

32٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیدۀ متن:


اثر کار فرهنگی، صد درصد است و هیچ کار فرهنگیِ درست، بدون اثر نیست. تاثیر هیچ سرمایه‌گذاری‌ای مثل کار فرهنگی قطعی و نتیجه‌اش صددرصد نیست. اگر کار فرهنگی کم‌تاثیر باشد، بدانیم که ارکانش ناقص است و به میزان لازم انجام نگرفته است. باید عیب آن را یافت و اصلاح کرد. این چنین کار بزرگ و گسترده‌ای؛ پشتوانه، فکر و نظر بسیار محکمی لازم دارد. اگر این پشتوانه فکری و نظری را نداشتید این خطرها در کمین شماست. یک کار به شدت قوی و عمیق نظری و نرم‌افزاری حتما احتیاج دارید. به نظر من می‌رسد که این پشتوانه فکری و فرهنگی، بایست خیلی مورد اطمینان باشد. اگر نشد، دچار سطحی نگری می‌شوید، دچار انحراف می‌شوید. نه اینکه شما منحرف بشوید؛ تشکیلات‌تان آفت انحراف پیدا خواهد کرد، آفت سطحی نگری پیدا خواهد کرد، آفت تکرار پیدا خواهد کرد، احیانا آفت تحجرهای خطرناک پیدا خواهد کرد.
(مقام معظم رهبری)

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی/ امام و رهبری
نویسنده
وحید حسنی هنزایی
شابک
9786226609036
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
240
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
250
شناسه ملی
5645256
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/12/25
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: