• فقط آنلاین

تاثیر نگاه شهید

نویسنده: مومن دانشگر

مجموعه روایت‌هایی از اثرگذاری ویژه شهید مدافع‌حرم عباس ‌دانشگر در رفتار و سبک‌زندگی جوانان

شهدای مدافع‌حرم، موج جدیدی از اسلام‌خواهی را نه تنها در ایران که در سراسر جهان اسلام ایجاد کرده‌اند. آنها داشته‌های دفاع‌مقدس را غنی کردند و فصول دیگری بر کتاب قطورش افزودند. شهید عباس دانشگر یکی از شهدای مدافع‌حرم دهه‌هفتادی است که روی نسل‌جوان امروزی تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته است. شهیدی که خود مصداق بارز تعبیر «جوان مؤمن انقلابی» در کلام مقام معظم رهبری  شد.

این کتاب شامل هفت‌بخش است و در هر بخش به خاطراتی که در رفتار و سبک‌زندگی اشخاص بالاخص جوانان تاثیرگذاری نموده است می‌پردازد و در پایان، متن وصیت نامه، دل‌نوشته‌ها، یادداشت‌ها و نامه‌های این شهیدعزیز به نگارش در آمده است.

55٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن:

آخر من کجا و شهدا کجا! خجالت می‌کشم بخواهم مثل شهدا وصیت کنم. من ریزه‌خوار سفره‌ی آنان هم نیستم.  شهید شهادت را به چنگ می‌آورد، راه درازی را طی می‌کند تا به آن مقام می‌رسد؛ اما من چه! سیاهی گناه چهره‌ام را پوشانده و تنم را لخت و کسل کرده. حرکت جوهره‌ی اصلی انسان است و گناه زنجیر.  من سکون را دوست ندارم. عادت به سکون بلای بزرگ پیروان حق است. سکونم مرا بیچاره کرده. در این حرکت عالم به سمت معبود حقیقی دست و پایم را اسیر خود کرده.  انسان کر می‌شود، کور می‌شود، نفهم می‌شود، گنگ می‌شود و باز هم زندگی می‌کند. بعد از مدتی مست می‌شود و عادت می‌کند به مستی و وای به حالمان اگر در مستی خوش بگذرانیم و درد نداشته باشیم. درد را انسان بی‌هوش نمی‌کِشد، انسان خواب نمی‌فهمد.  درد را انسان باهوش و بیدار می‌فهمد. راستی! دردهایم کو؟ چرا من بی‌خیال شده‌ام؟ نکند بی‌هوشم؟ نکند خوابم؟ مثل آب خوردن چندین هزار مسلمان را کشتند و ما فقط آن را مخابره کردیم. قلب چند نفرمان به درد آمد؟ چند شب خواب از چشمان‌مان گریخت؟ آیا مست زندگی نیستیم؟( شهید عباس دانشگر)

مومن دانشگر

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
مومن دانشگر/ محسن حسن‌زاده
شابک
978-622-285-031-9
نوع جلد
شویز
قطع
رقعی
تعداد صفحات
216
سال انتشار
1400
نوبت چاپ جاری
ششم
وزن
۲۴۸
شناسه ملی
6194721
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/5/31
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1401-09-18

نظر درباره کتاب تاثیر نگاه شهید

عالی بوداین همه معجزه دریک کتاب بایک شهیدزیبابود

رتبه 
1400-02-30

ُ

از طرف یک جوان ۱۵ساله:خدا ی توفیقی که در زندگی بهم داده و این توفیق همچنان در زندگی ما استمرار داره،آشنایی با وجود مبارک شهید بزرگوار عباس دانشگر و یاد و خاطر و همراهی با ایشونه.من به هم رده های خودم توصیه میکنم حتما برید و صوت و وصیت و کلیپ های شهید رو ببینید و بشنوید.شاید که تجربه ی خوبی بشه براتون و یا باعث ایجاد تحول بزرگی در زندگیتون بشه.

رتبه 
1400-02-28

شهدا زنده اند

این کتاب هم مثل دو اثر قبلی در مورد شهید دانشگر، واقعا مفید و اثر گذار است. به خوبی در این کتاب مشخص است که شهدا پس از شهادتشان، دست هدایتگری پیدا می کنند که به اذن خدا می توانند دستگیر جوانان در سختی های زندگی باشند

رتبه 
1400-01-27

کتاب بی نظیر

این کتاب خاطراتی را بیان میکند که کسانی که از این شهید کمک گرفته اند شهید به انها کمک کرده و خواب های صادقه ای که بسیار خواندنی است. حتما بخونید.

رتبه 
1400-01-25

شهید عباس دانشگر

شهید عباس دانشگر از شهدای بسیار دستگیر هست. حتما کتاب هاشو بخونید و به عنوان رفیق شهید انتخاب کنید و باهاش ارتباط قلبی داشته باشید

  • 1 از 1 فرد این بررسی را مفید دانسته اند.
نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول