• جدید
مشاهده و خرید کتاب سیلوانا مجموعه خاطرات رزمندگان و شهدای مدافع وطن

سیلوانا

نویسنده: مصیب معصومیان

روایتی متفاوت و طنز از خاطرات رزمندگان مرزبانی و مدافعان وطن

بعد از حماسه‌ی خان‌طومان در فروردین و اردیبهشت 1395 که توسط شیرمردان مازندرانی به وقوع پیوست؛ در بهار سال 1396 لشکر25 کربلا در مأموریت جدید خود عازم آذربایجان‌غربی و نقطه‌ی صفر مرزی ایران و ترکیه به نام «سیلوانا» گردید که تا پاییز سال1397 این مأموریت ادامه پیدا کرد.

مصیب معصومیان که خود از مدافعان حرم در خان‌طومان سوریه بود در این ماموریت همراه می‌شود. وی که پیش‌تر با نگارش کتاب‌های شهدای مدافع حرم و خان‌طومان شناخته شده است از همان آغاز سفر تصمیم می‌گیرد تا لحظاتِ نابِ این مأموریت را ثبت نماید. این اثر که در قالب طنز می‌باشد مجموعه روایت‌هایی است از شوخی‌های رزمندگان مرزبانی و مدافعان وطن در شرایط سخت ماموریت، سربازانی که دردورهمی خود بذر روحیه امید و نشاط می‌پاشیدند و جمع را  سر حال نگه می‌داشتند و در نیمه‌های شب به سجاده می‌ایستادن و با خدا به راز و نیارز می‌پرداختند.

22٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیدۀ متن:

ماشین که دور گرفت از دنده‌ی چهار رفتم به پنج. در همین حین پرسیدم: «آقا صمد تا الآن از دنده‌ی پنج استفاده کردی؟» با تعجب گفت: «مگه دنده‌ی 5 هم داره؟».گفتم: «آره!»، گفت: «واقعاً؟ نمی دونستم!». دیدم موقعیت مناسبی است برای شوخی کردن، گفتم: «تا حالا استفاده نکردی؟ پس من دنده رو کم می‌کنم، با چهار میرم!». گفت: «باشه!» گفتم: «اگر اصلاً استفاده نمی‌کنی از دنده‌پنج، پس بفروشش!». گفت: «چقدر می‌خرند؟». گفتم: «حداقل 260هزار تومان باید بخرن!». گفت: «چه جالب، نمی دونستم. باشه، پس می‌فروشمش، چون اصلاً از دنده‌پنج استفاده نمی‌کنم!». احساس کردم او دارد سربه‌سرم می‌گذارد؛ امّا نگاه کردم دیدم کاملاً جدی است! گفت: «امروز که رفتم خونه می‌برم می‌فروشمش!». من دیگر حرفی نزدم...

ویژگی‌ها

موضوع
مدافعان وطن
نویسنده
مصیب معصومیان
شابک
978-622-285-027-2
نوع جلد
شومیز/ نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
120
سال انتشار
1400
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
130
شناسه ملی
7515159
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1400/01/27
ناشر
شهید کاظمی

محصولات مرتبط

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: