تعداد

سنگی که سهم من شد

نویسنده: محسن امامیان

کتاب سنگی که سهم من شد رمانی جذاب  بر گرفته است  از منابع تاریخی با محوریت تلاش قوم یهود، جهت سنگ‌اندازی و تخریب شریعت اسلام به قلم آقای سید محسن امامیان.

42٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

ماجرای زندگی نوزادی است به نام "هبه" که بر اثر یک سری اتفاقات از پدر و مادر مسلمان خود جدا و سرپرستی‌اش را یکی از بزرگان قوم یهود به نام شطیانا و همسرش ماریه بر عهده می‌گیرند. آن‌ها نام "دیه" را برای او انتخاب می‌کنند. دل و ذهن دیه، تحت تعلیمات شطیانا پُر از کینه نسبت به اسلام می‌شود. او تلاش می‌کند با ترفند‌های مختلف، ضرباتی کاری را به قلب اسلام وارد کند.
این رمان در واقع آینه‌ای است از تلاش قوم یهود، جهت سنگ‌اندازی و تخریب شریعت اسلام. از تلاش آن‌ها جهت کشتن پیامبر در نوزادی گرفته تا چند‌دستگی مسلمانان بعد از فوت پیامبر. مخاطب به نوعی در جای‌جای کتاب، نفوذ و شگرد‌های نفوذ یهودیان را در تمام قلمرو حکومت اسلامی مشاهده می‌کند.

گزیدۀ متن:
شورای کبار از او خواسته بود به نکاح تازه مسلمانی عرب در آید. با خودش می‌گفت آخر من کجا و ازدواج کجا؟ من هنوز خودم را طفل می‌دانم و اگر رؤیایی در سر می‌پروراندم، همه کودکانه بود. آن‌هم با پسری هم‌قد خویش نه با نره خری که روز‌ها روی شترش می‌نشیند و شب‌ها به پهلوی همان حیوان تکیه‌زده می‌خوابد و یحتمل بوی تاپاله می‌دهد.
دیه به خودش جرأت داد و رو به شطیانا گفت: "آخر همسری من با یک عرب تازه‌مسلمان چه دردی از من که هیچ، از قوم و قبیله من دوا می‌کند؟ اگر قصد انتقام دارید، تیغی دهید تا در گلوی آن مرد فرو برم و الا مرا واگذار

ا
محسن امامیان

ویژگی‌ها

موضوع
داستان
نویسنده
سید محسن امامیان
شابک
۹۷۸۶۲۲۲۸۵۰۳۹۵
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
۲۱۲
سال انتشار
۱۴۰۰
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
۲۴۰
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/۶/۲۲
ناشر
شهید کاظمی

محصولات مرتبط

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: