دیدم که جانم می رود

نویسنده: حمید داودآبادی

خاطراتی از شهید مصطفی کاظم‌زاده به نقل از هم‌رزم وبرادر قسم‌خورده‌اش

شهید مصطفی کاظم‌زاده در 9شهریورماه1344 در محلۀ شاهپور متولد شد. ماجرای بین حمید و مصطفی از همین برادری‌هاست که دو نوجوان کم‌سن‌وسال باهم راهی جبهه می‌شوند و درنهایت نیز شهادت مصطفی او را از حمید، که برادر واقعی‌اش شده بود، جدا می‌کند. نویسندۀ این اثر خود راوی و هم‌رزم و همراه شهید است، از زمان اولین برخورد، حضور در چادر وحدت برای مقابله با گروه‌های منافقین و معترضین جمهوری اسلامی، گرفتن رضایت خانواده و حضور در جبهه جنگ، اعزام به منطقۀ سومار و شهادت مصطفی... شرح این رفاقت آن‌قدر شیرین است که وقتی به لحظۀ جدایی آن دو می‌رسد، حمید می‌گوید: «دیدم که جانم می‌رود.»

135٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن

چه‌کار باید می‌کردم، اصلاً چه‌کار می‌توانستم بکنم؟ مصطفی داشت می‌رفت: تنهای تنها. اما من نمی‌خواستم بروم. اصلاً من اهل رفتن نبودم. نه می‌خواستم خودم بروم نه مصطفی. تازه او را کشف کرده بودم. برنامه‌ها داشتم برای فرداهای دوستی‌مان. حالا او داشت می‌رفت. او داشت می‌شد رفیق نیمه‌راه. من که ماندم! من که اصلاً اهل رفتن نبودم. ماندن مصطفی برای من خیلی مهم و باارزش‌تر بود تا رفتنش. حالا باید او را چطوری از رفتن منصرف می‌کردم؟ بدون شک خودش بود. مگر نه‌اینکه من نخواستم بروم و نرفتم؟! پس اگر او هم از ته دل به خدا التماس می‌کرد که نرود، حتماً می‌توانست دل خدا را به دست بیاورد. پس باید کاری می‌کردم که نگاه و خواست مصطفی عوض شود. باید با خواست و تمایل او، نظر خدا را هم برمی‌گرداندم!

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
حمید داودآبادی
شابک
۹۷۸۶۰۰۸۲۰۰۳۱۴
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
320
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
23
وزن
342
شناسه ملی
4308998
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1403/1/28
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1403-02-03

دیدگاه درباره کتاب دیدم که جانم می رود

عالی بود

رتبه 
1403-01-24

دیدگاه درباره کتاب دیدم که جانم می رود

زیباترین چیزی بود که خوندم.. <br /> یعنی در همین حد میتونم چیزی بگم..

رتبه 
1401-07-24

دیدگاه درباره کتاب دیدم که جانم می رود

کتابی است جامع و کامل در بستر غیرت و احساس و سختی و زیبایی سرگذشت ادم های اسطوره ای را شرح میدهد که واقعا خدایی بودند و دوستی هایشان از جنس هدف و زندگی بوده اهدافی همچو نزدیکی بیشتر به خدا و دراخر شهادت برای نسل ما که از این اتفاقات و صحنه ها هم خوشبختانه و هم متاسفانه بویی نبرده ایم کمکی بود برای درک کردن و تصور کردن حال و هوای مردان بی ادعای ان زمان

رتبه 
1399-11-03

کیفیت

عالیه.حتما مفیده.تجربه ی رفاقت قربه الی الله

رتبه 
1399-09-24

مشخصات کتاب

چند صفحه است؟

رتبه 
1399-06-18

سلام

این کتاب رو تجدید چاپ نمی کنین؟

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول