سه شهید

نویسنده: حمید داودآبادی

گفتگویی صریح با همسران و خانوادۀ سه شهید شاخص انقلاب؛ طیب حاج‌محمدرضا، سیدعلی اندرزگو و محمدعلی رجایی

نویسنده تلاش کرده تا با ثبت گفت‌وگویی از سه شهید مطرح انقلاب، به ابعاد دیگری از شخصیت این شهدا بپردازد. شهید سیدعلی اندرزگو تحت تعقیب نیروهای ساواک بود که برای دستگیری و یافتن او حدود شش‌میلیون تومان جایزه تعیین کرده بودند. وی در نهایت توسط ساواکی‌ها حوالی خیابان سقاباشی ترور شد. شهید محمدعلی رجایی دومین رئیس‌جمهور ایران که در دفتر نخست‌وزیری ترور شد و به شهادت رسید. شهید طیب حاج‌رضایی که به فرمودۀ امام(ره)، طیب حر دیگری بود، توسط ساواک اعدام شد و به شهادت رسید. ازجمله آثار داوودآبادی می‌توان به دیدم که جانم می‌رود، تبسم‌های جبهه، تفحص، از معراج برگشتگان، شهادت طلبان و... اشاره کرد.

18٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گریده متن کتاب سه شهید:

آن زمان آقای رجایی رئیس‌جمهور بودند. توی آن جلسه از ایشان دعوت کرده بودند شرکت کند. آن شبی بود که ما رفته بودیم آنجا، شب آنجا مانده بودیم. آنجا یک اتاق کوچولویی بود، خیلی کوچولو. اتاق ساده‌ای بود که شهید رجایی خودش شب‌ها آنجا زندگی می‌کرد. یک تلویزیون بود و یک تخت. اصلاً ایشان روی آن تخت و تشک نرم نمی‌خوابید. مدت‌ها بعد از دوران مسئولیتشان زمین می‌خوابیدند. می‌گفتند: «من باید یادم باشد من که رئیس‌جمهور هستم، در شبی که من راحت می‌خوابم، چه کسانی سرشان روی زمین است.» پتو هم نمی‌انداخت زیرش. می گفت: «نباید یادم بره که از طرف چه کسانی رئیس‌جمهور شده‌ام.» فقط به زبان نمی‌گفت، عمل و حرفش همین بود...

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
حمید داودآبادی
شابک
978-600-8200-40-6
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
240
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
سوم
وزن
310
شناسه ملی
4362283
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/10/20
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1402-06-03

Zeinab

مصاحبه با همسران شهید طیب حاج‌رضایی، شهید اندرزگو، و شهید رجایی. از بین این سه مصاحبه، بخش مربوط به شهید اندرزگو برام جالب‌تر بود. فردی که به مرد هزار چهره معروف شده بود. هیچ شناختی درباره ایشون نداشتم و تعجب میکنم چرا از ایشون کم گفته شده یا اصلا گفته نشده!

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول