تعداد

عقیق

نویسنده: نصرت‌الله محمودزاده

زندگی داستانی فرمانده دلاور لشکر 14 امام‌حسین(ع) اصفهان، شهید حسین خرازی که با یک دست لشگری را فرمان می‌داد.

در غائلۀ کردستان بعد از رشادت‌هایی که در زمینۀ آزاد کردن شهر سنندج از خود نشان داد، به سمت فرماندهی گردان ضربت درآمد و پس از یک سال خدمت صادقانه در کردستان راهی خط مقدم جنوب کشور شد. پس از عملیات پیروزمندانۀ طریق القدس بود که تیپ امام‌حسین(ع) رسمیت یافت. حاج‌حسین در سمت فرماندهی رشادت‌های بسیاری از خود نشان داد. در عملیات کربلای پنج سال 1365 با خمپاره‌ای که در نزدیکی‌اش منفجر شد روح عاشورایی او به ملکوت اعلی پرواز کرد.

ازجمله آثار نویسنده می‌توان به بستر آرام هور، جادۀ بهشتیان و... اشاره کرد. این کتاب برگزیدۀ سومین دورۀ کتاب سال دفاع مقدس است.

85٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ کتاب

عملیات والفجر مقدماتی تعیین‌کننده بود. دشمن در منطقه حضور فعال داشت عبور از دل رمل‌های جنوب و غرب بستان بزرگ‌ترین مانع به حساب می‌آمد. منطقۀ فکه با انبوهی از لشکرهای سپاه و ارتش مواجه شد. حسین تعدادی از فرماندهان لشکر را فراخواند. عملیات که شروع شد، لشکر در وهلۀ اول با مشکل روبه‌رو شدند. حسین نگران عملیات بود که پشت بی‌سیم خبر شهادت حبیب‌اللهی را به او دادند به حبیب‌اللهی عشق می‌ورزید. خواست لشکر فرماندهان را ترک کند. ردانی‌پور بلند شد که مانعش شود. حسین گفت: «می‌دانی حبیب‌اللهی را از دست دادن یعنی چه؟» ردانی‌پور با حالتی جدی گفت: «شما فرمانده لشکر نیستید، یک سپاه در اختیار شماست.» من سپاه را هم در خط مقدم فرماندهی خواهم کرد. ردانی‌پور ساکت شد. گذاشت حسین برود. حسین گفت با تانک خواهد رفت. برای عبور از آن منطقه تانک بهتر عمل می‌کرد. طولی نکشید که تانکی را آماده کردند. حسین سوار بر تانک به‌سمت خط مقدم حرکت کرد. تیپ امام‌حسین در میان دود و آتش وارد خط شد و از همان محور به‌سمت خرمشهر حرکت کرد.

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
نصرت الله محمود زاده
شابک
978-600-8857-28-0
نوع جلد
شومیز / جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
272
سال انتشار
1396
نوبت چاپ جاری
ششم
وزن
335
شناسه ملی
5097656
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/۸/۱۲
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1401-04-16

چهره همیشه خندان

همیشه به واسطه چهره خندان شهید خرازی در تابلوهای شهر و عکسها دوست داشتم بیشتر با ایشون آشنا بشم، چون خیلی به دلم می نشست. تا اینکه با خواندن این کتاب با ویژگی های بارز این شهید آشنا شدم. نویسنده قلم گیرایی داشت.

رتبه 
1399-02-15

کتاب عقیق

سلام ممنون از این کتاب عالی<br /> قلم آقای محمودزاده خیلی جالبه، قبلا کتاب سفر سرخ رو ازشون خونده بودم. <br /> <br /> شما رو به لحظه لحظه های جنگ های حاج حسین میبره.<br /> <br /> من از طاقچه مطالعه کردم.

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول