تاریخ مستطاب آمریکا

نویسنده: محمدصادق کوشکی

نقد سیاست‌های کشوری استعمارگر چون آمریکا به زبان طنز و در قالب کاریکاتور

نویسنده در این کتاب در سه فصل به موضوعاتی چون تأسیس آمریکا و فضای داخلی آن، سیاست‌های آمریکا در عرصۀ بین‌المللی، و سیاست‌های آمریکا در قبال ایران، با زبانی طنز به روایت تاریخ آمریکا می‌پردازد و در کنار آن در هربخش از کتاب کاریکاتورهای کشیده‌شده توسط مازیار بیژنی نیز استفاده شده است.

155٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیده متن کتاب تاریخ مسطاب آمریکا:

تاریخ ایالات متحدۀ آمریکا خیلی جدی است! آن‌قدر جدی که حتی بخش‌ها و قسمت‌های شوخی آن هم جدی است! (تعجب نکنید. آن‌هایی که تاریخ را می‌شناسند، می‌دانند قسمت‌هایی از تاریخِ هر جایی شوخی است! یعنی همه‌جای یک تاریخ نمی‌تواند جدی باشد! مثلاً ساختن مناره با کلۀ مردم کرمان توسط آقامحمدخان قاجار به نظر شما شوخی نیست؟) و طبیعی است شوخی کردن با این تاریخ بسیار جدی، کار ساده‌ای نیست! آمریکایی‌ها برخلاف ظاهرشان بیش از حدِ مجاز جدی‌اند! هدف کتاب، آموزش تاریخ نیست؛ بلکه روایت آن است. به همین دلیل هرچه در این کتاب می‌خوانید «مستند» است. یعنی منابع و اسنادش موجود است. هیچ مطلبی بدون سند نیامده؛ اما راست و دروغش گردن ما نیست. گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن‌ها در انتهای هر مطلب آمده. آن‌هایی که حال و حوصلۀ تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن‌هایی که بی حال و حوصله‌اند به ما اعتماد کنند!»
محمدصادق کوشکی

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی
نویسنده
محمد صادق کوشکی
شابک
978-600-94659-7-2
نوع جلد
نرم
قطع
خشتی
تعداد صفحات
227
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
جهل و نهم
وزن
464
شناسه ملی
3897313
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/11/25
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1403-01-22

دیدگاه درباره تاریخ مستطاب آمریکا

اگه میخواین به صورت کلی با تاریخ آمریکا آشنا بشین و البته این آشنایی خسته کننده نباشه، یکی از جذاب ترین راه ها خوندن این کتابه.

رتبه 
1401-08-09

دیدگاه درباره کتاب تاریخ مستطاب امریکا

کتاب واقعا عالیه حقیقت آمریکا رو از زمان تشکیل تا الان رو بصورت مستند و به زبان طنز نشون میده توصیه میکنم حتما مطالعه بفرمایید

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

1 بازدیدها

قمار

50٬000 ‎تومان
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول