تعداد

تلخ و شیرین از اسارت

نویسنده: سید حسن منتظرین

بیش از 155 خاطره تلخ و شیرین از زبان 34 تن از آزادگان

پرداختن به وقایع دوران اسارت آزادگانی که حقا ذخایر این انقلاب اند، کاری سخت و دشوار است؛ چون تبیین و ترسیم فضای سنگین و غیر قابل باور اردوگاه های مخوف حزب بعث تنها برای کسانی میسور است که تلخی ها و مرارت های آن را با تمام وجود لمس کرده اند. مجمومه خاطرات آزادگانی که نویسنده تلاش کرده تا قدمی برای آشنایی مظلومیت های فرزندان غیور ملت و نیز رشادت ها و ایستادگی های اعجاب برانگیز شان را به مخاطب نشان دهد.

از جمله آثار نویسنده میتوان به نهال های برومند، هنر اهل بیت علیهم السلام و... اشاره کرد.

15٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده متن

یکی از کارهای رایجی که سرباز های عراقی انجام می دادند، توهین به حضرت امام بود. آن ها از اسرا می خواستند که به امام توهین کنند. مثلا می گفتند: بگویید فلانی دجال. آقای اسکندری توسی اهل تهران یک دفعه با صدای بلند گفت: خمینی نجار نجار. به جای دجال گفت نجار. همه ما خنده مان گرفت. یکی از ماموران عراقی متوجه شد و او را به باد کتک گرفت. گفت: ما می گوییم دجال تو می گویی نجار؟

افسر عراقی با فحش و ناسزا به سربازش گفت: این قدر به این ها نگویید دجال دجال. خمینی در رگ و خون این هاست. شما هر کاری بکنید، نمی توانید محبت خمینی را از دل ایرانی ها در بیاورید. من همیشه در ذهنم این افسر عراقی را تحسین می کردم و با خود می گفتم: بارک الله که اززبان باطن ات حرف حقی در آمد.

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
سید حسن منتظرین
شابک
978-600-8875-95-2
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
152
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
205
شناسه ملی
5578162
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/5/9
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: