• ارزان شده
کتاب چه کسی شمع بیت المال را خاموش کرد گزیده اشعار زنده یاد محمد رضا آقاسی
تعداد

شمع بیت المال را خاموش کن

نویسنده: حسین قرایی


کتاب  "شمع بیت المال را خاموش کن" نام اثر جدید حسین قرایی است که با محوریت گزیده اشعار زنده یاد محمد رضا آقاسی جمع آوری شده است.

در گزیده شعر «شمع بیت المال را خاموش کن» توجه نگارنده  بر شعرهای مردمی و اجتماعی آقاسی است. یافتن شعرهای آقاسی از کتاب های دیگر و شنیدن همه ی اشعار او و گزینش آن‌ها کار صعبی است؛ ولی علاقه نویسنده برای شناساندن یکی از شاعران خوب این روزگار کار را راحت کرده است. 

حسین قرایی پیش‌تر با آثاری چون «دلت را خانه ما کن»، «در جست و جوی مهتاب»، «از مشهد تا ژوهانسبورگ» و... به جامعه کتابخوان معرفی شده است.

6٬400 ‎تومان 20%
قیمت قبلی ما 8٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

در تاریخ ادب فارسی، شاعران زیادی با عنوان «مردمی» قلمداد می شوند. ولی در دوره ی معاصر، به ویژه بعد از مشروطه، که شعر اجتماعی تر می شود دیده نشده که صاحب نظران حوزه ادب فارسی در مورد شاعری این چنین بگویند و راجع به او  این گونه روایت کنند؛ "آقاسی را به سازمان تبلیغات مشهد دعوت کردیم. سالن اجتماعات آن جا ششصدنفر بیشتر ظرفیت نداشت. با حضور آقاسی، آن سالن اجتماعات مملو از جمعیت می شود و سه طبقه پر می گردد. سازمان تبلیغات از مشتاقان شعر او تا آن جا که از ترس فروریختن ساختمان شماره 2، آتش نشانی را در جریان قرار می دهد. "


از ویژگی هایی که در چشم انداز رنگین کمانی شعر آقاسی قابل درنگ است «اعتراض» است و «اعتراض»! اعتراض در چارچوبی عقلایی. اکثر اعتراض های این شاعر دردمند، با روحیه انقلابی اش گره می خورد.


جان مولا حرف حق را گوش کن؛

شمع بیت المال را خاموش کن


برشی از کتاب:
دوستی نقل می‌کرد در مجلسی نشسته بودیم که کارمندان شهرداری و شهرداران آنجا جمع بودند. آقاسی رفت پشت تیریبون، اولین شعری که خواند این بود؛


سرافرازان برای سرفرازی
ضرورت دارد آیا برج سازی؟


و می‌گفت می دیدم یکی یکی افراد از صف اول دارند بلند می شوند و بیرون می روند!

آقاسی شعر را به دقیقه اکنون، با توجه به شزایط فرهنگی-اجتماعی می سرود. اگر قدری بیشتر در شعر آقاسی غور کنیم این مواقع شعرش به یک سخنرانی حماسی هنرمندانه تبدیل می شود.

کتاب "چه کسی شمع بیت المال را خاموش کرد" نام اثر جدید حسین قرایی است که با محوریت گزیده اشعار زنده یاد محمد رضا آقاسی جمع آوری و در قطع پالتویی و 110 صفحه می باشد.
دکتر حسین قرایی پیش تر با آثاری چون "دلت را خانه ما کن"، "در جست و جوی مهتاب"، "از مشهد تا ژوهانسبورگ" و... به جامعه کتابخوان معرفی شده است.

ویژگی‌ها

موضوع
شعر و نثر ادبی
نویسنده
حسین قرایی
شابک
978-622-7177-72-5
نوع جلد
نرم
قطع
پالتویی
تعداد صفحات
108
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
101
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/5/28
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: