• ارزان شده
کتاب خط مقدم روایتی داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی ایران با محوریت زندگی شهید طهرانی مقدم
تعداد

خط مقدم

نویسنده: فائضه غفارحدادی

برشی از میانه زندگی دانشمند برجسته و پارسای بی ادعا سردار شهید حسن طهرانی مقدم

پس از صدور فرمان تاريخ امام (ره) مبني بر تشكيل نيروهاي سه گانه سپاه پاسداران،‌ شهيد مقدم در سال 1364 به سِمت فرماندهي موشكي نيروي هوايي سپاه منصوب شد. این کتاب روایتی از سال های 63-65 را بدون رویا پردازی نویسنده شامل می شود.

سردار حسن طهراني‌مقدم تا روز آخر عمر نيز به عنوان مسئول این سازمان در ایجاد یک توان علمی و دانشی پایه و زیر بنایی مشغول کارهای علمی و تحقیقاتی بود و در پادگان اميرالمومنين علیه السلام شهرستان ملارد در حالي که براي آزمايش موشكي، آماده مي‌شد، بر اثر انفجار زاغه مهمات، به ياران شهيدش(احمد كاظمي، حسن شفيع زاده، حسن غازي و...) پیوست.

90٬000 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 100٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده متن

جلسه با محسن رضایی با حضور حسن آقا و حاجی زاده و سیدمجید و سیدمهدی و سیوندیان و چند نفر دیگر، فردای همان روز تشکیل شد. آقا محسن چند بار سئوال خود را تکرار کرد.
ـ شما مطمئنین که خودتون می تونین موشکو پرتاب کنین؟
و هربار حسن آقا مطمئن تر از بار قبل پاسخ مثبت داد.
ـ به نظر من که حتی اگه شما بتونین موشک ها رو شلیک کنین بازم امید زیادی نیست. چرا که لیبیایی ها با این روندی که دارن ادامه می دن بعیده که دیگه به ما موشک بدن. چند تا از قبلی ها مونده؟
ـ کمتر از 10 تا.
آقا محسن باشوخی ادامه داد:
ـ مقدم! این بچه هایی که دور خودت جمع کردی از بهترین بچه های جنگن. من الان فرمانده گردان نیاز دارم. فرمانده تیپ نیاز دارم. اینا رو ولشون کن بیان!
حسن آقا خنده ای کرد.
ـ این چه حرفیه آقا محسن؟ یعنی الان از یه فرمانده گردان کمتر دارن به جنگ خدمت می کنن؟ نه ما هرطور شده نمی ذاریم کار موشکی بخوابه...

فائضه غفارحدادی

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
فائضه غفار حدادی
شابک
9786008857815
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
528
سال انتشار
1397
نوبت چاپ جاری
هفتم
وزن
580
ناشر
شهید کاظمی
رتبه 
1399-08-23

خط مقدم

کتابی است که هر ایرانی بهتر است بخواند نوجوانان و جوانان کشور حتما بخوانند کتاب قطور است ولی متن راحت خوانده میشود کتاب بسیار خوبی است خواندن آن را ازدست ندهید

نوشتن یک دیدگاه

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: