• ارزان شده
تعداد
محصولات موجود به اندازه کافی نیستند

ولایت و انسان سازی

«ولایت و انسان سازی» در منظومه فکری رهبر انقلاب

 محتوای کتاب، همه از بیانات ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای می‌‌باشد. در این کتاب، سعی بر دقت در گزینش و چینش بیانات معظم‌له، بر اساس نگاه کلان ایشان به موضوع «ولایت و انسان‌سازی» بوده است.

جامعه، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین گذرگاه رشد انسان است. هر قدر محیط و قوانین یک جامعـه، بیشـتر منطبـق بر فطـرت آدمی باشد، به همان میـزان شکـوفایی استعدادهای بی‌پایان انسان‌ها نیز فزونی می‌یابد. از این نظر که انسان‌ها ناگزیر از زندگی جمعی و اجتماعی هستند، پس باید فضای زندگی جمعی انسان‌ها را جوری ساخت و مدیریت کرد که بتوانند در این محیط، پله‌های تکامل انسانی را طی کنند.

25٬200 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 28٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

دین به‌ عنوان «یگانه مرجعِ بی‌نقص در راهنمایی بشر» تمام لوازم، شرایط و ابزار ساخت یک جامعۀ الهی را بیان کرده و این قوانین را در قالب «کتاب» به انبیاء داده تا بیایند و جامعه‌ای در خورِ شأن انسان بسازند.

بعد از انبیاء، اولیایء الهی نیز متکفّل همین وظیفۀ خطیرند بوده و مأمور به دستگیری از انسان‌ها در قالب ایجاد یک نظام و جامعۀ اسلامی می‌باشند. بـر اســـــاس قاعـدۀ امامــت، خداوند متعــــــال، در عصـــر غیبــــتِ حضــــــرت حجة‌بن‌الحسن‌المهدی(روحی‌فداه) انسان‌ها را بی‌راهنما و رهبر رها نکرد، بلکه ولایت خود را به فقهای عظیم‌الشأن اسلام اعطا کرده تا ایشان خط انبیاء و امامان معصوم را ادامه دهند. در عصر غیبت، وظیفۀ ولی‌ّ‌فقیه، بی‌کم‌ و کاست، همان وظیفۀ انبیاء و اولیاء، یعنی ایجاد کارخانۀ انسان‌سازی است. این کتاب، به موضوعاتی که به عناوین آن در چند سطر بالا اشاره شد، پرداخته است. محتوای کتاب، همه از بیانات ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای می‌‌باشد. در این کتاب، سعی بر دقت در گزینش و چینش بیانات معظم‌له، بر اساس نگاه کلان ایشان به موضوع «ولایت و انسان‌سازی» بوده است.

 در برشی از کتاب می‌خوانیم:

حدود ولایت و حاکمیت فقیه، همان حدود فقه است.تا هرجای زندگی بشر که فقه اسلامی، یعنی احکام الهی گسترده است، ولایت و حاکمیت فقیه هم تا همانجا گسترده است و چون می‌دانیم که فقه اسلامی هیچ امری از امور زندگی بشر را از حکم الهی بیرون نمی‌داند و همه مسائل سیاسی، اقتصادی، فردی و اجتماعی مشمول حکم الهی است، پس حاکمیت ولی‌فقیه هم شامل همۀ امور فردی و امور اجتماعی و امور سیاسی و امور اقتصادی و امور نظامی و امور بین‌المللی و همۀ چیزهایی است که در قلمرو حکم اسلامی و شرعی است.

ویژگی‌ها

نویسنده
اسماعیل فخریان
شابک
۹۷۸۶۲۲۲۸۵۰۲۵۸
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
رقعی
تعداد صفحات
155
سال انتشار
۱۴۰۰
نوبت چاپ جاری
۱
وزن
۱۷۰
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/11/13
ناشر
نشر شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: