• ارزان شده
  • جدید
تعداد

نطق فرا دستور

کتاب «نطق فرادستور» به کوشش محسن مشرقی و فاطمه عقیقی با محوریت شرح مکمل بیانات رهبری به مناسبت باز گشایی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر شده است. در این کتاب به بررسی جایگاه نمایندگان مجلس، وظایف، باید‌ها و نباید‌های ایشان در دوره چهارساله نمایندگی از منظر مقام معظم رهبری از سال 1368 تا 1399 می‌پردازد.

24٬300 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 27٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول


بازگشائی مجلس شورای اسلامی در ابتدای هر دوره چهارساله، ادامه حرکت دسته جمعی ملت ایران به سوی آرمان‌های خویش است. مجلس شورای اسلامی متشکل از 290 نماینده منتخب مردم است که حالا در جایگاه نمایندگی مردم حاضر می‌شوند تا نماینده و سخنگوی مردم در امر خطیر قانونگذاری و رفع نواقص قانونی باشند. یقیناً حاضر شدن در چنین جایگاهی و پیمودن این مسیر حساس که در یک بازه زمانی چهارساله فراهم آمده است، نیازمند شناخت دقیق فرصت‌ها و تهدیدهاست.

کتاب «نطق فرادستور» گلچینی است از رهنمایی‌ها و ره‌گشایی‌های مقام معظم رهبری در 40 سال گفتگوی سالانه با وکلای ملت. پیرانه پند‌هایی که خواندن آن‌ها در قالب یک جلسه مفصل چند ساعته اما صمیمی و خواندنی می‌تواند خطوط کلی حرکت و وظایف نمایندگان را روشن سازد.
مخاطب کتاب «نطق فرادستور» نه فقط نمایندگان، بلکه همه کسانی هستند که با مجموعه مجلس شورای اسلامی ارتباط و در فرآیند قانونگذاری و اصلاح قانون مشارکت دارند. این مشارکت از تک تک آحاد مردم آغاز می‌شود و نمایندگان خود را انتخاب می‌کنند و در ادامه باید با مطالبه‌گری همچنان نماینده خود را در مسیر حرکت به سمت آرمان‌ها یاری دهند و تا دولت به عنوان رکن مهم و اجرایی قوانین و قوه قضائیه به عنوان ناظر ادامه می‌یابد. دولت، قوه قضائیه و مردم سه بازوی مهم نمایندگان در قانونگذاری و عملیاتی کردن درست قوانین هستند.
کتاب نطق فرادستور توسط محسن مشرقی و فاطمه عقیقی و در مؤسسه فرهنگی رویش رسانه تنظیم و تألیف شده است. این کتاب به شیوه شرح مکمل تنظیم شده است و می‌تواند راهنمای مناسبی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ابتدای دوره نمایندگی ایشان در مجلس شورای اسلامی باشد.

در برشی از کتاب «نطق فرادستور» می‌خوانیم: شما دویست‌ونود نفر نخبگان گرد آمده‌ی از اطراف کشورید؛ این فرصتِ خیلی بی‌نظیری است. دویست‌ونود نفر به عنوان نماینده‌ی ملت، از نخبگان و از قشر‌های گوناگون، در مرکزی زیر یک سقف جمع شوند و چهار سال با هم باشند؛ این فرصتِ بسیار بی‌نظیر و استثنایی است. جای چالش منطقی و بحث و مجادله‌ی صحیح بر سر مسائل اساسی کشور، همین‌جاست».
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

ویژگی‌ها

موضوع
مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس
نویسنده
محسن مشرقی و فاطمه عقیقی
شابک
987-622-285-098-2
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
پالتویی
سال انتشار
1400
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
125
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1401/3/9
ناشر
شهید کاظمی

محصولات مرتبط

خود تحریمی

10٬800 ‎تومان قیمت قبلی ما 12٬000 ‎تومان -10%

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: