گنجینه رنج

نویسنده: رضیه غبیشی

خاطرات رضیه غیبشی از زندگی و جنگ

کتاب گنجینه رنج شامل خاطرات رضیه غبیشی از دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و مقطع زمانی حمله به خرمشهر در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ تا بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ است. کتاب گنجینه رنج برگرفته از خاطرات تلخ و شیرین رضیه غبیشی است که به همراه همسر جانبازش، در سال‌های جنگ تحمیلی و زیر آتش توپ و تفنگ و تانک زندگی خود را سپری کردند. این کتاب برای زنان و فرزندان ما خواندنی و آموزنده است.

زن‌ها همیشه نیمه ناپیدا و نادیدنی وجود مردها هستند. گاهی حرف‌زدن از گذشته برای آدم‌ها سخت است. خصوصا اگر تلخ هم باشد. اما حرف‌زدن از مقطعی که تاریخ کشور را رقم زده و حماسه‌های بسیاری خلق شده، نه تنها بی‌تاثیر نیست، بلکه برای نسل امروز لازم و ضروری است تا از گذشته سرزمین خود بداند. این کتاب، روایتی صمیمانه و لحنی سوزناک دارد که در حقیقت دست کمی از کتاب دا (خاطرات سیده زهرا حسینی) ندارد. فرق این دو کتاب در این است که خاطرات غبیشی، نویسنده ندارد و راوی خود، نویسنده است. به همین دلیل بسیاری از زوایای پنهان خاطرات را در دید خوانندگان قرار می‌دهد.

95٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

برشی از کتاب گنجینه رنج:

سرم گیج می رفت., حس می کردم دارم می چرخم همه چیز در اطرافم در تاریکی فرو رفته بود. صداها بلند و لرزنده, مداوم و پشت سر هم بود. صدای چهل انفجار و جهل بار لرزیدن درهای هال و آشپزخانه و زمین زیر پایم و دیواری که خودم را به آن چسبانده بودم. در میان این صداها, صدای شکسته شدن هم شنیده می شد و زوزه سگ ها و جیغ گربه ها قلبم تیر می کشد. بی اختیار به گریه افتادم. ناله کردم: خدایا؟ پس کی تموم میشه؟ بسه دیگه! بسه! چقدر رو سرمون می کوبن. چند دقیقه بعد صداها فرو کش کرد و سکوت آمد.
رضیه غبیشی

ویژگی‌ها

نویسنده
رضیه غیبشی
شابک
978-622-285-018-0
تعداد صفحات
368
سال انتشار
1401
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
380
شناسه ملی
8891720
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/9/18
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

1 بازدیدها

ساره

32٬000 ‎تومان
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول