مردی با آرزوهای دور برد

نویسنده: فائضه غفارحدادی

روایت‌هایی از پدرموشکی ایران

«مردی با آرزوهای دوربرد» روایت‌هایی است مستند از زندگی مردی که برد آرزوهایش از برد موشک‌هایش بلندتر بود. مردی که در انتها بر قله‌های تکنولوژی موشکی قدم می‌زد و دنیا را انگشت به دهان و دشمن را عصبانی کرده بود.
بعضي‌ها فکر مي‌کردند حاج حسن آخرِ اعتماد به نفس است؛ ولی واقعيت اين بود که حاج حسن قائل به درستي سنت‌هاي الهي بود. واقعا باورشان داشت. تا می‌فتند فلان کشور فلان کارِ پيچيده و بهت‌انگيز را کرده، مي‌گفت: «خدارو شکر. پس ما بهتر از اونا می‌تونيم همون کار رو بکنيم!» گاهي که تعجب و انکارِ ‌توي صورتشان را مي‌ديد ادامه مي‌داد: «به دو دليل اين کار برا ما راحت‌تره. يکي اينکه خيالمون راحته اين کار شدنيه. دوم اينکه ما شيعه هستيم و سهميه‌ي نصرت الهي به ما تعلق مي‌گيره نه به اونا که مسلمون نيستند!»

60٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

«مردی با آرزوهای دوربرد» روایتی مستند از زندگی شهیدحسن طهرانی‌مقدم به‌قلم فائضه غفارحدادی است که برای رده سنی نوجوان نوشته شده است. غفارحدادی که پیش از این کتاب موفق «خط مقدم» را به رشته تحریر درآورده بود، این‌بار زندگی شهید طهرانی‌مقدم را به گونه-ای تازه نوشته، تا دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها هم با این شهید عزیز آشنا شوند. 

گزیده متن«مردی با آرزوهای دوربرد»
اين درست که سال 57 انقلاب بود و مردم درست روي پيچِ تاريخ ايستاده بودند و اگر رهايش مي‌کردند مي‌‌رفت توي دل بيگانه و معلوم نبود دوباره کي بپيچد سمت استقلال و آزادي و جمهوري اسلامي. و اين هم درست که انقلاب کردن کار و زحمت و بي‌خوابي و جوان انقلابي مي‌خواهد.
ولي مگر يک جوان تک و تنهاي 19 ساله چه‌قدر مي‌خواست تأثيرگذار باشد؟ اصلا يک نفر کم و زياد چه تأثيري بر اراده‌ي مردم داشت؟ مگر انقلاب پيروز نمي‌شد اگر آن روزها حسن آقا آن تصميم انقلابي را براي زندگی‌اش نمي‌گرفت و همراه عموزاده‌هايش مي‌رفت فرانسه و کانادا؟ اهل ريسک نبود که بود. ماجراجو نبود که بود. استعداد رشک‌برانگيز و نمره‌هاي بالا و هوش سرشار نداشت که داشت. موهايِ فرفريِ بلندِ روشنفکري نداشت که داشت. شلوارِ تنگ دمپا گشاد و بلوز چهارخانه‌ي چسبان نمي‌پوشيد که مي‌پوشيد.
فائضه غفارحدادی

ویژگی‌ها

موضوع
زندگینامه شهدا
نویسنده
فائضه غفار حدادی
شابک
987-622-285-207-8
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
رقعی
تعداد صفحات
84
سال انتشار
1402
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
95
شناسه ملی
9191255
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1402/12/24
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

2 بازدیدها

شبیه

65٬000 ‎تومان
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول