• ارزان شده
تبیین نظام برآمده از آموزه های قرآنی
تعداد

از انس با قرآن تا تمدن نوین اسلامی

نویسنده: حسین ابراهیمی کوشالی

در این کتاب با تاکید بر نظام صحیح حرکت منطقی، برآنند تا محور های اصلی این نظام برآمده از آموزه های قرآنی را تبیین کرده و در این مسیر از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب بهره گیری نمایند.

7٬200 ‎تومان 20%
قیمت قبلی ما 9٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

برشی از کتاب:

گاهی انسان حقیقت را می‌فهمد، اما دل خود را تسلیم این حقیقت نمی‌کند و در مقابل آن می‌ایستد. لذا می‌بینید در مقابل علم، جهل و شک است؛ اما در مقابل ایمان، جهل نمی‌ آورند؛ در مقابل ایمان، کفر می‌آورند؛ یعنی پوشاندن. انسان گاهی حقیقتی را قبول دارد، اما آن را می‌پوشاند و پنهان می‌کند. نقطه مقابل پوشاندن، ایمان است؛ یعنی دل سپردن، گرویدن، سرسپردن.

اولا، برای یک کشور خیلی مهم است که او، نیازهای حقیقی و اساسی خودش را درست بشناسد و تصمیم بگیرد که این نیازها را برطرف کند؛ ثانيا، ابزار برطرف کردن این نیازها را که در درجه‌ی اول، فکر و نیروی انسانی است، در اختیار داشته باشد؛ این برای يك كشور خیلی مهم و تاریخ‌ساز است؛ این تمدن‌ساز است. فرق کشورهایی که می‌توانند سرنوشت خود و بلکه بخشی از دنیا را به دست بگیرند، با آن کشورهایی که مثل پَر کاهی در امواج سیاست‌های جهانی به این طرف و آن طرف می‌روند، در همین است. کلید اصلی هم علم و بر اثر علم، فناوری است؛ بایستی آن کشور و ملتی که تصمیم دارد سرنوشت خودش را خودش بسازد و خودش، خودش را به خوشبختی برساند، این کلید را پیدا کند.

ویژگی‌ها

موضوع
معرفت دینی
نویسنده
حسین ابراهیمی کوشالی
شابک
978-600-7702-29-1
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
224
سال انتشار
1394
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
257
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/6/13
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: