نسل قابیل جنایات آل سعود در خاورمیانه

نویسنده: جواد بامری

نگاهی به شکل‌گیری وهابیت در عربستان و تأثیرات این تفکر بر دنیای اسلام

در سال‌های اخیر فرقه‌ای مانند وهابیت در لوای اسلام و با چهرۀ به‌ظاهر مسلمان، داعیۀ فهم درست دین داشته و مسلمانان دیگر را که با دیدگاه آنان مخالف باشند، خارج از دین معرفی می‌کنند. وهابیت یکی از فرقه‌های نسبتاً نوپایی است که عربستان و بعضی از کشورهای اسلامی را تحت تأثیر خود قرار داده است. آل سعود، جیره‌خواران استعمار، نیز خود را وام‌دار محمد‌بن‌عبدالوهاب و آل او معروف به آل الشیخ می‌دانند و با زمینه‌ای که به کمک او فراهم نمودند، در عربستان و منطقۀ حجاز حکمرانی می‌کنند. نسل قابیل به این مسائل می‌پردازد: مفاهیم، وهابیت در عربستان، پیدایش وهابیت و گسترش آن در عربستان، تبارشناسی علمای وهابی عربستان، نقد و بررسی عقاید وهابیت، تکفیر مسلمانان از دیدگاه وهابیت، عملکرد آل سعود در بوتۀ نقد، آل سعود؛ شجرۀ ملعونه، نقش عربستان در قتل‌عام مسلمانان، یمن در آتش، شیعیان عربستان در کام طوفان.

ازجمله آثار نویسنده می‌توان به اهل‌بیت؛ بررسی شبهات ابن تیمیه، شبهه‌شناسی قیام امام‌حسین(ع)، رؤیت خداوند در اندیشۀ متکلمان اسلامی و... اشاره کرد.

25٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیدۀ متن

فرقه وهابیت که بر أساس نفرت از دیگران تشکیل شده، مروّج خشونت و افراطی‌گری است. این موضوع در کنار تجهیز مالی و نظامی تروریست‌ها، عربستان را به منبع صدور تروریسمِ تکفیری تبدیل کرده است. در قلمرو آل‌سعود؛ یعنی شجرۀ‌ملعونه که بر پایۀ تعالیم محمدبن‌عبدالوهاب تأسیس شده؛ عموم مسلمانان، کافر به شمار می‌روند و جان و مالشان مباح است. توزیع میلیاردها دلار درآمد نفت، همواره از راهبردهای آن‌ها برای بقا و مشروعیت‌یابی داخلی و خارجی آل‌سعود بوده است. رژیم آل‌سعود، اصلی ترین منشأ تشکیل و تجهیز تروریسم است.

جواد بامری

ویژگی‌ها

موضوع
انقلاب اسلامی
نویسنده
جواد بامری
شابک
978-600-8857-56-3
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
322
سال انتشار
1397
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
389
شناسه ملی
5416381
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/۹/۷
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول