• ارزان شده
تعداد

فاتحان ثریا

نویسنده: مهدی مطهری

فاتحان ثریا؛ جامع بیانات مقام معظم رهبری با موضوع نخبگان و استعدادهای درخشان
بررسی مسائل مربوط به نخبگان، دارای ضوابط، مراتب و قواعدی است. اولین مرتبه و قاعده آن این است که برترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین نظرات هر زمان را در مورد قشر فرهیخته و نخبه جامعه در اختیار داشته باشیم. پس از در اختیار داشتن این مرجع باید به تحقیق و پژوهش بپردازیم تا به جزئیات و دقایق بیشتر مسائل مربوطه برسیم. مراحل بعدی هم شامل فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی در راستای نهادینه‌کردن این مبانی است.

لذا کتاب حاضر، به عنوان اولین مرحله از تلاش در راستای رشد و پیشرفت نخبگان جوان، بیانات پر مغز و فخیم امام خامنه‌ای را که عالم‌ترین فرد زمان ما به این مسائل می‌باشند، جمع‌آوری کرده است.

17٬500 ‎تومان 30%
قیمت قبلی ما 25٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده متن

همت‌تان را بلند بگیرید. همت نباید این باشد که ما فلان فناوری را که دیگران ساخته‌اند و ما همیشه از آن‌ها می‌خریدیم و وارد می‌کردیم، حالا فرض کنید می‌توانیم خودمان اینجا بسازیم. اینکه چیزی نیست. البته چیزی هست، کم اهمیت نیست، اما آن چیزی نیست که ما دنبالش هستیم. شما هدف را این قرار بدهید که ملت و کشور شما در یک دوره‌ای، بتواند مرجع علمی و فناوری در همۀ دنیا باشد. یک وقتی من در جمع جوان‌های نخبه گفتم: «شما کاری کنید که در یک دوره‌ای –حالا این دوره ممکن است پنجاه سال دیگر یا چهل سال دیگر باشد- هر دانشمندی اگر بخواهد به آخرین فراورده‌های علمی دست پیدا کند، ناچار باشد زبان فارسی را که شما اثرتان را به زبان فارسی نوشته‌اید، یاد بگیرد.»

مهدی مطهری

ویژگی‌ها

موضوع
بیانات رهبری
نویسنده
مهدی مطهری
شابک
978-600-96048-6-9
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
648
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
736
شناسه ملی
4184463
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: