• ارزان شده
تعداد
محصولات موجود به اندازه کافی نیستند

پاسداران جوان

نویسنده در این اثر نوشته‌ها، عکس‌ها و خاطراتِ هشت‌ساله دفاع مقدس را جمع‌آوری کرده است. جنگی که در سال۶۷ به پایان می‌رسد؛ اما این تنها ظاهر قضیه است. آثار و پیامدهای مثبت و منفی این جنگ، پس از سال‌ها هنوز بر جان و جسم مردم جامعه ما حضور دارد. غلامحسین فرحی در کتاب پاسداران جوان به بخش‌هایی چون معرفی و شناخت گروهک‌های منافقین در سال‌های آغازین انقلاب و آتش فتنه آنان در کردستان؛ از حاکمیت و ظلم و جنایت آنان تا سقوطشان می‌پردازد. این یادداشت‌ها و عکس‌ها و نوشته‌ها، هرکدام نشان از حادثه‌ای، دوستی و شهادتی دارد. نشانی از سرمای 20درجه کردستان در شب‌های تاریک و سرد زمستان سال60 و61 در میان کوه‌های سرد و منجمد کانی مانگا، سورن، سورکوه و قوچ سلطان و... .

9٬000 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 10٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیدۀ متن:

یازده‌کُرد روستایی در یکی از روستاهای مریوان و چم مجیدخان به دلیل اعتراض در زمستان سال 1363 اعدام می‌شوند. شعار این گروه‌ها در عمل این است: «می‌کشیم و سر می‌بریم برای سه هدف؛ یکی ایجاد رعب و وحشت؛ دوم برای انتقام و تسویه حساب با مخالفان؛ سوم برای سکوت و تسلیم مردم کُرد... هرکس مخالف ما باشد، دشمن ماست و حکمش اعدام است.»

سنندج از چهار طایفه‌ی بزرگ صادق وزیری‌ها، خان وکیلی‌ها، اردلان‌ها و خانواده‌ی سنندجی‌ها هویت یافته است. نام دیوان‌دره نیز کلاً بر اساس حاکمیت خوانین، به یادگار مانده که حکایت از حاکمیت خوانین و ساختار طایفه‌ای دارد. دیوان‌دره به معنای جای دیوان یعنی دفتر خوانین و خوانین مراد، حاکم هستی و نیستی آن منطقه بوده‌اند.

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
غلامحسین فرحی یزدی
شابک
978-600-9604-87-6
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
216
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
۲۴۵
شناسه ملی
4443270
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/6/10
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: