نسل قابیل جنایات آل سعود در خاورمیانه

نویسنده: جواد بامری

نگاهی به شکل گیری وهابیت در عربستان و تاثیرات این تفکر بر دنیای اسلام

در سال های اخیر فرقه ای مانند وهابیت در لوای اسلام و با چهره به ظاهر مسلمان، داعیه فهم درست دین داشته و مسلمانان دیگر را که با دیدگاه آنان مخالف باشند، خارج از دین معرفی می کنند. وهابیت یکی از فرق نسبتا نوپایی است که عربستان و بعضی از کشورهای اسلامی را تحت تاثیر خود قرار داده است.آل سعود، جیره خواران استعمار، نیز خود را وام دار محمد بن عبدالوهاب و آل او معروف به آل الشیخ می دانند و با زمینه ای که به کمک او فراهم نمودند، در عربتان و منطقه حجاز حکمرانی میکنند.

25٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

نسل قابیل؛ به سه بخش از جمله مفاهیم، وهابیت در عربستان، پیدایش وهابیت و گسترش آن در عربستان،تبار شناسی علمای وهابی عربستان، نقد و بررسی عقاید وهابیت، تکفیر مسلمانان از دیدگاه وهابیت، عملکرد آل سعود در بوته نقد، آل سعود؛ شجره ملعونه، نقش عربستان در قتل عام مسلمانان، یمن در آتش، شیعیان عربستان درکام طوفان می پردازد. از جمله آثار نویسنده میتوان به اهل بیت؛ بررسی شبهات ابن تیمیه، شبهه شناسی قیام امام حسین علیه السلام، رویت خداوند در اندیشه متکلمان اسلامی و... اشاره کرد.

 

گزیده متن

وهابیت یکی از فرق نسبتا نوپای اسلامی است که بیش از دو قرن، عربستان و بعضی از کشورهای اسلامی را تحت تاثیر خود قرار داده است.
آل سعود نیز خود را وام دار محمدبن عبدالوهاب می دانند و در عربستان و منطقه حجاز حکمرانی می‌کنند.هم اکنون سرزمین‌های اسلامی سوریه ،عراق، بحرین، یمن، افغانستان ،پاکستان و...در آتش تکفیر وهابیت و آل سعود می سوزند. آن‌ها میراث دار خوارج اند که مسلمانان را مشرک دانسته و رافت ومحبت و برادری اسلامی برایشان معنایی ندارد.

جواد بامری

ویژگی‌ها

موضوع
جریان شناسی
نویسنده
جواد بامری
شابک
978-600-8857-56-3
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
322
سال انتشار
1397
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
389
شناسه ملی
5416381

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: