سیری در باورهای آزادگان سربلند دوران جنگ تحمیلی
تعداد

نهال های برومند

نویسنده: سید حسن منتظرین

سیری در باورهای آزادگان سربلند دوران جنگ تحمیلی

این اثر در 6 فصل گردآوری شده است و تلاش دارد تا باورها و اعتقادات دوران اسارت رزمندگان را با محتوای اراده، ایمان در پایمردی، ایستادگی بر اعتقادات و عبور از سختی های شکننده و مرگ بار اسرات در چنگال دشمن را بیان کند.

اصل اساسی این اثر شناخت و شناساندن ارکان اساسی جنگ تحمیلی به مخاطبان است.

از جمله آثار نویسنده میتوان به تلخ و شیرین از اسارت، هنر اهل بیت علیه السلام و... اشاره کرد.

30٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیده متن

در کنار مرارت‌های جانکاه اسارت، صحنه‌های زیبایی آفریده می‌شد که مولود پیروی از فرهنگ الهی و غنی اهل‌بیت(ع) است. جایگاه رفیع این برجستگی‌ها در محیط مرگبار اسارت، ارزش و منزلت والاتری داشتند. گذران روزهای زندگی با کم‌ترین امکانات برای سال‌های طولانی که فقط انسان را از مرگ می‌رهانید، کار دشواری است که حقیقتاً در فهم امثال ما نمی‌گنجد. وقتی در حصار محرومیت‌های بی‌شمار توأم با زجر و شکنجه، جوانی از کم‌ترین بهره‌ی دنیایی‌اش بگذرد و دیگری را بر خود ترجیح دهد، چگونه می‌توان به ارزش کار او پی برد. جز آن‌که به کلام الهی بیندیشید کهاینان تربیت یافتگان مکتبی هستند که در وصف مربیان آن خدای متعال فرمود.

یکی از درجه‌دارهای عراقی به علت شکنجه‌هایی که می‌کرد، بین بچه‌ها به على تهرانی؛ یعنی نام شکنجه‌گر ساواک که ابتدای انقلاب اعدام شد، معروف شده بود. او اول با مهربانی سراغ بچه‌ها می‌آمد و می‌پرسید: «کجای بدنت مجروح شده؟» بچه‌ها هم که فکر می‌کردند سوال او از روی دلسوزی است، محل مجروحیتشان را نشان می‌دادند. اما آن بی‌رحم با چکمه، لگد محکمی به محل زخم می‌زد. یا با اسلحه‌اش محکم به محل جراحت می‌کوبید. گاهی هم مشابه این اتفاق در بیمارستان می‌افتاد. مثلا پزشک دستور عکسبرداری می‌داد. مأموران هم بچه‌ها را به زیرزمین می‌بردند و به شدت کتک می‌زدند. یکی از بچه‌های اصفهان به نام آقای فروغی را در بیمارستان چنان زدند که هم دستش شکست، و هم چشمش نابینا شد.

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
سید حسن منتظرین
شابک
978-600-8857-10-5
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
624
سال انتشار
1396
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
711

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: