کتاب ستارگان، بررسی سیره معنویم مدافعان حریم اهل بیت، به قلم سیدحسن منتظرین
تعداد

ستارگان

نویسنده: سید حسن منتظرین

سیره معنوی مدافعان حرم در یک کتاب منتشر شد

ستارگان؛ کتاب سوم از مجموعه سه جلدی روایت جهاد با محوریت سیره معنوی مدافان حرم توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد

این کتاب ارزشمند به نوعی جلد سوم هنر اهل بیت ع می‌باشد اما با این تفاوت که هنر اهل بیت ع با محوریت سیره معنوی رزندگان هشت سال دفاع مقدس می‌باشد؛ اما کتاب ستارگان به سیره معنوی شهدای مدافع حرم می‌پردازد.

برشی از کتاب ستارگان:

دفاع از حریم اهل بیت ع وظیفه و خواسته‌ی همه‌ی شیعیان است. اما در عمل، کسانی توفیق انجام این رسالت را می‌یابند که در وادی محبت و مودت به مرحله‌ی شیدایی رسیده باشند. ولی دیگران علیرغم شوق و علاقه به پیشوایان به شرکت در جشن شادی و مراسم سوگواری و نهایتاً پول دادن اکتفا می‌کنند. درحالی که تقدیم جان و هستی مرحله‌ی خطیری است که تنها در فهم عشاقی است که خریدار سرِ دار هستند. و این امتیاز بارز مدافعان حرم است که چون به این مرحله از شور و عشق و شیدایی رسیدند، برای انجام رسالت‌شان سر از پا نشناختند. ازاین رو با شنیدن تهاجم دشمن تکفیری حیوان صفت، آرام و قرار از کف داده و برای حضور در معرکه‌ی شام و دفاع از حریم عقیله بنی هاشم نفس‌هایشان به شماره افتاد.

120٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

نه سال پیش وقتی گروهی از مردم سوریه علیه حکومت بشار اسد تظاهرات کردند، هرگز فکر نمی‌کردند در حال برافروختن آتشی هستند که با گسترش آن خون هزاران بیگناه ریخته خواهد شد و ویرانه‌ای وسیع گریبان گیر کشورشان می‌شود و نیز علاوه بر نابودی منابع کشور، بیگانگان بر بخشی از خاک آنان سیطره پیدا می‌کنند. و چه بسا هیچ کدام تصور نمی‌کردند یک حرکت اعتراضی محدود، تبدیل به یک مصاف جهانی در سرزمین مادریشان شود.
شرح حال مدافعان حرم روایت بسیجیان مجاهدی است که از ملیت‌های مختلف، سپاه متحد و منسجم جبهه‌ی مقاومت را سامان دادند و تا نفس در سینه داشتند به عهد خود با امام‌شان وفادار ماندند. رزم آوران سلحشوری که گرچه توفیق درک رکاب امام عاشورا در کربلا را نداشتند، اما توانستند آرزوی دیرینه‌شان یعنی شعار یَا لَیْتَنِی کُنْتُ مَعَکُمْ فَأَفُوزَ فَوْزاً عَظِیماً را ثابت کنند و با رجز خوانی إنّی أُحامِی أَبَداً عَن دِینِی، الگوی خود را به رخ عالمیان بکشند.
این حرکت عظیم و تلاش چشمگیر ثمره‌ی بهره بردن از عقبه‌ی فکری و اعتقادی عمیق و قوی دینی است که قادر است توفانی‌ترین هجمه‌های مبتنی بر کفر و تکفیر و ارعاب را در هم شکند و منطق زلال خود را استیلا بخشد. در این مصاف آنچه بی‌ارزش و ناچیز و زبون است، ادعای ملی گرایی و ناسیونالیستی رنگ باخته و بی‌ارزش است که اگر کمترین اعتباری داشت، ملی گرایان سوری را در تقابل با دشمن به حرکت در می‌آورد.
مجموعه‌ی حاضر کوششی است در تبیین این حقیقت تا ما را با معیار‌ها و اصولی که سازنده ایمان، اعتقاد و باور مدافعان حرم است، آشنا سازد. ازاین رو ذکر چند نکته ضرورت می‌یابد:
«ویژگی مهم این اثر پرداختن به شهدای جبهه‌ی مقاومت از کشور‌های ایران، افغانستان، پاکستان، لبنان، عراق و حتی برادران اهل سنت است. و طبیعی است دسترسی به حقایق مربوط به شهدای غیر ایرانی مشکلات و محدودیت‌های فراوانی دارد، اما در کنار این دشواری‌ها که رسیدن به نتیجه را کند و طولانی می‌کرد، اثر، جامعیت قابل توجه و چشمگیری یافت.
»آنچه در وصیت نامه‌ها و دل نوشته‌های شهدا بود، بدون هیچ تغییری ذکر گردید. و فقط در موارد جزئی برای روان شدن عبارت، واژه‌های تکمیلی داخل "پرانتز" قرار گرفت. اما مطالبی که از مصاحبه‌ها و مستند‌ها انتخاب گردید، با کمترین ویرایش تنظیم و تدوین شد.
»اسامی راویان هر خاطره در پاورقی ذکر شده است. اما برخی به لحاظ رعایت مسائل امنیتی با نام مستعار، هم رزم، دوست و امثال آن آمده است.
»تاریخ‌هایی که در متن آمده مربوط به زمان گفت وگوهاست. بنابراین فاصله آن تاریخ تا زمان مطالعه را باید در نظر گرفت.
»هدف این اثر علاوه بر تبیین و ثبت انگیزه‌های مدافعان والامقام حریم اهل بیت ع، بیان ویژگی‌های جوان مؤمن انقلابی است. به تعبیر دیگر آشنا شدن با خصوصیت‌های برجسته‌ی شهدای عظیم-الشأن محک مطمئنی است برای بررسی راه و رسم زندگی‌مان تا متوجه شویم آیا در مسیر صحیح حرکت می‌کنیم یا خیر.

ویژگی‌ها

موضوع
مدافعان حرم
نویسنده
سیدحسن منتظرین
شابک
9786222850876
نوع جلد
نرم (شومیز)
قطع
رقعی
تعداد صفحات
400
سال انتشار
1401
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
430
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1401/06/30
ناشر
شهیدکاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

محصولات مرتبط

شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول