کتاب عمامه های خاکی تعامل فقه و خدمت و شهادت درگذری از زندگی ده طلبه ی شهید
تعداد

عمامه های خاکی

نویسنده: مسعود مختاری

خاطرات ده تن از شهدای طلبه دفاع مقدس

رهبری معظم انقلاب بارها در دیدار طلاب و روحانیون از کلید واژه خدمت استفاده کردند و فرمودند خدمت‌رسانی به مردم را در هیچ شرایطی فراموش نکنند که این سنت حسنه است. چندسالی است که دشمن انقلاب با استفاده از حربه‌های مختلفی سعی بر جدایی مردم از روحانیت اصیل و انقلاب اسلامی داشته است که یکی از این حربه‌ها ایجاد شبهه‌هایی همچون اینکه روحانیت در دفاع مقدس شرکت نداشته با این حال که این قشر بیشترین شهید را با توجه به جمعیت قشری خودش تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. شهدای روحانی والامقامی که در این کتاب از آنها سخن رفته است: شهید سیدکاظم قریشی، شهید سیدعلی اصغر حسینی، شهید رول سیدین، شهید سیدخداداد ذبیحی، شهیدعباس صالحی، شهید علی اصغر کلاهی، شهید علی صالحی، شهید حمیدرضا شمسی، شهید سیداحمد میرصادقی، شهید داود سهرابی مقدم

22٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیده متن

شب بود. داشتیم با دو تا ماشین می رفتیم نزدیک های خط. یک مرتبه یکی از ماشین ها رفت تو گل.هرکاری کردیم درنیومد. بچه ها کم کم داشتند نگران می شدند که یک دفعه سیدعلی اصغر دست برد رو سرش و عمامه اش را شروع کرد به بازکردن. ما فکر کردیم می خواد لباسش را دربیاره تا بتونه محکم تر کمک بچه ها هل بده. ولی دیدیم نه!سر عمامه رو بست به ماشین عقبی , اون طرفش را هم بست به ماشین جلویی. بهش گفتیم, سید ما هل دادیم نشد, با طناب بکسل کردیم نشد, این پارچه معلومه که پاره می شه, چیکار می کنی آقا سید؟!

با نهایت آرامش یک دعایی زیر لب خوند و گفت:این پارچه معمولی نیست, شما کار نداشته باش,بشین پشت فرمون و بزن دنده. همه داشتیم درکمال ناباوری و ناامیدی نگاه می کردیم که دیدیم ماشین به راحتی از گل اومد بیرون. بچه ها تا مدت ها وقتی بهم می رسیدند درباره اتفاق اون روز صحبت می کردند. تا مدت ها عمامه آقا سید به خاطر خاک های پاشیده شده از لاستیک ماشین خاکی بود.

 

مسعود مختاری

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
مسعود مختاری
شابک
978-600-8857-27-3
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
224
سال انتشار
1397
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
285

16 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: