• ارزان شده
بلندترین داستان غدیر به روایت "حذیفه یمانی" برای یک جوان ایرانی
تعداد

غدیر در مدائن

کتاب حاضر بلندترین داستان غدیر به روایت "حذیفه یمانی" برای یک جوان ایرانی در مدائن است که به کوشش موسسه خاکریز اندیشه به رشته تحریر درآمده است.

9٬600 ‎تومان 20%
قیمت قبلی ما 12٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

داستان اثر پیش‌رو از این‌قرار است که یک‌ جوان کنجکاو ایرانی در شهر مدائن به محضر صحابی گرانقدر پیامبر (ص) به‌نام حذیفه یمانی می‌رسد. حذیفه به فرمان امیرالمومنین (ع) حاکم مدائن است و اکنون این جوان پس از ۲۵ سال حکومتِ سه خلیفه اول، با پرسش در مورد «امیرالمومنین حقیقی» سوالاتی را مطرح می‌کند که حذیفه را به سخن وا می‌دارد و حذیفه بلندترین و کامل ترین داستان واقعه غدیر را با ذکر جزئیات بسیاری نقل می‌کند.

ذکر اسناد و مدارک این روایت و همچنین روایت‌های دیگر در پانویس و ادامه داستان پس از روز غدیر تا شهادت آن جوان در جنگ جمل از امتیازات کتاب است.

نویسنده کتاب، پس از معرفی اجمالی حذیفه و توضیحی درباره حدیث غدیر، تیسفون یا مداین را به خواننده می‌شناساند. همچنین از تاریخچه مداین و دوران حکومت و امارت سلمان فارسی و حذیفه برآن سرزمین سخن می‌گوید. نگاه نویسنده بیشتر معطوف به خطابه بلندی است که حذیفه در تیسفون ایراد کرده و پاسخ‌هایی که به سوالات آن جوان ایرانی که مسلم نام دارد، داده است.

ویژگی‌ها

موضوع
داستان تاریخی
نویسنده
خاکریز ایمان و اندیشه
شابک
978-622-285-013-5
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
80
سال انتشار
1390
نوبت چاپ جاری
پانزدهم
وزن
100
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1400/04/27
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: