• ارزان شده
رهبر دارالعباده مجموعه خاطرات شهید محراب آیت الله صدوقی ره
تعداد

رهبر دارالعباده

نویسنده: محمدعلی جعفری

انقلاب اسلامی ایران چنان عظمتی در درون و برون خود دارد کھ شعاع انوار آن به ھر سمت و سویی پراکنده شده است و از ھر طرف کھ بھ این واقعھ بزرگ قرن بیستم بنگریم، دری برای ورود بھ یک مبحث مھم و قابل تامل به روی ما باز میشود.

سیره و زندگی رھبران و پیشقراولان انقلاب اسلامی یکی از عرصھھای مھم و پر راز و رمزی است که گاه میتوان دلایل پیروزی و ماندگاری انقلاب را در دل آن جستجو کرد. البته که موفقیت انقلاب اسلامی و ایجاد آن را نمیتوان قائم به اشخاص دانست، اما سیره و رفتار بصیرت گونه برخی از رھبران موثر در انقلاب، در جریان و روند حرکت نھضت تاثیرات به سزائی گذاشته است. به جز زندگی و رفتارھای خاص رھبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، اشخاص دیگری نیز ذیل رھبری ایشان به ھدایتگری انقلاب پرداخته اند که آشنایی با زندگانی و سیره آنھا کمک شایانی به تحلیل انقلاب اسلامی خواھدکرد.

7٬200 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 8٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

شهید صدوقی در آیینه کتاب:


شهید آیت الله محمد صدوقی از جمله نزدیکان به امام خمینی(ره) و ھدایتگران موثر انقلاب بودند که شخصیت و منش خاص ایشان، محبوبیت و مقبولیت کم نظیری در بین انقلابیھا ایجاد کرده بود و اگرچه جنبه ھای حضور ایشان در استان یزد پر رنگ شده، اما نقش موثر ایشان در روند انقلاب اسلامی و فراتر از محدوده استان یزد قابل تامل و تدقیق است.

تا کنون بیش از 10 عنوان کتاب و شمار زیادی مقاله درباره شخصیت شھید صدوقی به نگارش درآمده که ھرکدام با ادبیاتی خاص و با نگاه و رویکردی متفاوت به بررسی و ثبت تصویر از ایشان پرداخته اند. بخشی از این کتابھا تحقیقی و مستند به اسناد ساواک است که بیشتر مورد استفاده محققان و علاقه مندان به پژوھشھای تاریخی قرار میگیرد.

اما آنچه که در کنار آثار پژوھشی مھم به نظر میآید، کتابھایی است که علاوه بر مستند بودن، قابل استفاده و قابل درک برای عموم مردم باشد. صرف اینکھ مؤلفی زندگینامه شھید صدوقی و یا ھر شخصیت دیگری را با ادبیاتی تحقیقی و به ارتباط چندانی نمیتوانند با این آثار برقرار صورت انشائی تھیه کند، اگرچه کار قابل تقدیری است، اما عامه مردم معمولاً کنند. ھنر نویسندگان این است که از دل مستندات، خاطرات و آنچه که از یک شخصیت مھم بر جا مانده، با ادبیات و زبانی پرداخته شده برای فھم عموم مردم اثری گردآورند که تصویری دقیق و قابل لمس برای مخاطب ترسیم کند.

ویژگی‌ها

موضوع
علما و بزرگان
نویسنده
محمد علی جعفری
شابک
978-600-95555-1-2
نوع جلد
نرم
قطع
خشتی کوچک
تعداد صفحات
128
سال انتشار
1394
نوبت چاپ جاری
1
وزن
120
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/2/16
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: