تعداد

چهره تو قبله هر شاعر است

برش‌هایی از زندگانی پیامبر گرامی اسلام _صل الله علیه و آله_ از آغاز تا پرواز.

"کمال السید" نویسنده معاصر دنیای عرب که او را به نوشته های ادبیش درباره اهل بیت(ع) می‌شناسند در این کتاب فصل‌هایی از حیات آن وجودِ عظیم الشأن را به پاکیزگی تصویر کرده است؛ از تولد تا پرواز. از شیرینی‌های کودکی تا سختی‌های دوران رسالت. حادثه‌های کمتر شنیده شده از پیامبر(ص)؛ دشمنیِ یهود و جنگ‌های مهم تاریخ حیات پیامبر اسلام با کفار.

20٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

گزیدۀ متن

عروس که باردار بود، از شنیدن خبر درگذشت ناگهانی همسرش درحیرت فرو می‌رود، همان‌گونه که عبدالمطلب و مکیان ناباورانه خبر تلخ را می‌پذیرند. از عبدالله پنج شتر به میراث مانده است و گلۀ کوچکی از گوسفند وکنیزی به نام «ام ایمن». ماه‌ها می‌گذرد و لحظۀ زایمان فرا می‌رسد تا نوۀ عبدالمطلب چشم به این جهان بگشاید. سرور مکیان درخدمت کعبه بود که بدو خبر دادند؛ خبری که چشمه‌های محبت را در دلش جوشانید. پیرمرد نوه را در آغوش گرفت و فریاد زد: «او را محمد نامیدم.» این نام شگفت، در خانۀ مکیان سفر کرد. نامی زیبا، باحلاوت، همانند نغمه‌ای رؤیایی. برخی پرسیدند: «چرا عبدالمطلب نام پدران و نیاکانش را براو ننهاد؟ چرا محمد؟»

و پیرمرد زمزمه کرد: «تا در آسمان و زمین ستایش شود!» و این‌سان، تولد محمد با «عام الفیل» پیوند خورد. توفان زمستان عقب نشست و «بهار» در فصل بهار متولد شد.

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگ و هنر/ پایداری و مقاومت
نویسنده
کمال السید
مترجم
حسین سیدی
شابک
978-622-7177-428
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
132
سال انتشار
1399
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
152
شناسه ملی
۶۱۲۲۴۴۵
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
۱۴۰۰/۹/۹
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: