• ارزان شده
روایت سفری با عده ای از دانشجویان اردوهای جهادی
تعداد
محصولات موجود به اندازه کافی نیستند

عاقل تر شده ام

نویسنده: امین بابازاده

کتاب «عاقل تر شده ام» روایت سفری است به دل یک روستا از توابع شهر هویزه در استان خوزستان؛ برای رفع مشکلاتی چند؛ مشکلاتی که باقی ماندنشان مانند زخم کهنه می ماند!

برای رفع یک درد از زندگی یک روستا. سفر بیست روزه یک نویسنده با عده ای از دانشجویان اردوهای جهادی؛ اتفاقات ریز و درشتی که بر این گروه جهادی گذشته است. از حملات سگ ها و پشه ها گرفته تا مبارزه با گرما، ساختن مسجد، خانه، درمان بیماران و رنگ زدن مدرسه.

8٬100 ‎تومان 10%
قیمت قبلی ما 9٬000 ‎تومان
بدون مالیات
این محصول در حال حاضر موجود نیست در صورت موجود شدن با خبرم کن
شما میتونید سفارش بدید: مقدار این محصول

این سفرنامه نگاهی است به اردوهای جهادی از نگاه نویسنده ای نیمه روشنفکر! نویسنده نیمه روشنفکر می کوشد در آنچه می بیند تردید کند و مورد پرسش قرار دهد؛ پرسش های عاقلانه. نویسنده خود در فصل آخر این سیاهه آورده است که این نوشته یک پا در تخیل دارد و یک پا و دست در واقعیت. بیشتر این نوشته واقعیت است و کمتر آن برآمده از ذهن نگارنده.

این سفرنامه از جنس سفرنامه های ناصرخسرو و مارکوپلو و حتی داستان سیستان نیست که برایش واکاوی مکان و آدم ها و رفتارها و گفتارها اصل باشد. حتی واکاوی سفرهای جهادی هم در دستور کار نیست. روایت سفری است که درون یک نویسنده در جریان است.

برشی از کتاب :

مدرسه را جایی ساخته بودند که چند روستا بتوانند از آن استفاده کنند؛ برای همین، بیرون روستا بود و یک کیلومتری با روستا فاصله داشت و بین چند روستا وسط دشت قرار گرفته بود. با خودم گفتم: یعنی قراره شب­ ها رو این­جا باشیم؟
به بچه­ ها گفتم: فکرنکنم در این چند روز با وجود این سگ ها بتونیم پامونو از مدرسه بیرون بذاریم.
ابو حامد گفت: عادت می­ کنید. این سگ­ ها هم شما رو چند روز اینجا ببینند، عادت می­ کنند!در این چند روز خودم دربست در خدمتم تا کاری به کار شما نداشته باشند. باهم می­ ریم و باهم برمی­ گردیم.
خیالِ جمع، کمی آسوده شد.
به مدرسه که رسیدیم، دیدیم که مدرسه هم الحمدالله از نظر امکانات در حد اعلی(!)است. در و پنجره وجود داشت، اما شیشه نداشت. البته خدارو شکر که دزدگیر آهنی داشت و از حملات ناشناخته سگ­ ها در امان بودیم! وسایل خنک کننده هم که نداشت. این تابستان، تابستان به یاد ماندنی خواهد بود.

امین بابازاده

ویژگی‌ها

موضوع
فرهنگی
نویسنده
امین بابازاده
شابک
978-600-96048-8-3
نوع جلد
نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
156
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
185
تاریخ بروز رسانی اطلاعات
1399/6/12
ناشر
شهید کاظمی

6 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: